Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Srovnávací právo-právní kultury

Srovnávací právo-právní kultury
Pavel Hungr
Rok vydání:2008
Vydavatelství:Edice právo
ISBN:978-80-87071-57-1
Stran:134
Skladem:poslední kusy
Kategorie:Historie, filozofie
Kód:S15104


Sleva 7% - z ceny 549,00 Kč s DPH
Nová cena 511,00 Kč s 10% DPH


kusů

Srovnávací právo umožňuje nejen poznávání širšího kontextu duchovních základů, formy i obsahu, historie a současnosti zkoumané právní kultury, ale i osvojení si konkrétních pozitivně-právních institutů a zvláštností platné právní úpravy v konkrétních zemích určité geopolitické a kulturní oblasti.
V těchto podmínkách narůstá význam systematického poznávání světových právních kultur.
Takto jsou do evropského právního systému transformovány rozdílné rysy právního vědomí a vžité normy chování, nesourodé s evropským právním myšlením. S jejich projevy se bude nejen odborná, ale i laická veřejnost setkávat, vezmeme-li v úvahu vývojové tendence, stále častěji.
Globální prolínání a paralelní působení právních kultur v rámci konkrétního teritoria či oblasti je soudobým jevem s významnými civilizačními důsledky. V komunitách přistěhovalců z jiných kontinentů jsou v evropských státech více či méně uplatňovány prvky spojené s jejich původním sociálním prostředím.
ato učebnice je určena studentům právních disciplín či obecně humanitních oborů v rámci veřejných i soukromých vysokých škol, může však poskytnout užitečné poznatky i právníkům, manažerům, žurnalistům, politikům či sociálním pracovníkům v praxi.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku