Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Dobré věci nejsou špatné

Dobré věci nejsou špatné
Marie Noe
Rok vydání:2011
Vydavatelství:One Woman Press
Stran:256
Skladem:poslední kusy
Kategorie:Léčení přírodními prostředky, herbáře
Životní styl, výživa, kuchařky
Kód:S04170


Sleva 7% - z ceny 399,00 Kč s DPH
Nová cena 371,00 Kč s 10% DPH


kusů

V roce 2006 se jí narodil syn Artur. Než otěhotněla byla osm let vegetariánkou, ale v těhotenství dostala chuť na maso, což ji překvapilo, ale tělo poslechla a od té doby maso v malé míře jí. Jako snad každá matka chtěla pro své dítě to nejlepší, a tak se začala o zdravou výživu a různé výživové směry zajímat systematičtěji. Protože jí však jakákoliv dogmata přijdou příliš omezující, neboť často nereagují na konkrétní situaci a kondici jedince, používá doporučení jednotlivých směrů dle momentální potřeby. A protože jí přišlo líto, že se brzy všechny informace a zkušenosti rozpustí v nových aktivitách a životních etapách, sepsala je, aby byly k užitku i dalším matkám a otcům a babičkám a dědečkům a všem, kteří se chtějí jídlem udržovat v dobré kondici.
V letech 2003-2005 zprofesionalizovala svou lásku k aromaterapii studiem na Institutu aromaterapie v Praze. Aroma-masérskou praxi provozuje od roku 2008. V roce 2009 absolvovala kurz lymfatické drenáže.
od roku 1997 vlastní a vede malé, nezávislé nakladatelství One Woman Press, ve kterém podporuje kvalitní literaturu psanou ženami. Od literární beletrie a esejí postupně přešla k porodní literatuře (např. Zdravé těhotenství, přirozený porod), publikacím o aromaterapii pro profesionály i laiky (např. Voňavá lékárna) a k buddhistickým titulům (např. Jeskyně ve sněhu).
Marie Noe (1969, Chřibková),
Autorka nezapře svou náklonnost k sladkostem, neboť tato kapitola je jednou z nejobsáhlejších a zde také nejvíce využívá éterické oleje.
V úvodu každé kapitoly jsou shrnuty principy, jak si poradit s přípravou daného typu pokrmu a pak následují autorčiny oblíbené a ověřené recepty, které zvládnou i začátečníci.
Druhý oddíl je zaměřen prakticky na recepty. Každá kapitola představuje jednotlivé skupiny jídel - polévky, zeleninu, maso, přílohy, omáčky, pomazánky, sladkosti a pečivo, kváskový chléb, ovoce.
První oddíl shrnuje informace o zdravé výživě, aniž by zavrhoval přiměřenou konzumaci masa. Poukazuje na nevhodné suroviny a potraviny a seznamuje s novými, které je vhodné do jídelníčku zařadit. Obsahuje kapitolu o éterických olejích a jejich úloze při aromatizování potravin.
Kniha je rozvržena do dvou oddílů.
Své poznatky a nashromážděné informace o zdravé výživě, kterou se začala soustavněji a uceleněji zabývat po narození syna, utřídila a bez jakýchkoli literárních, či jiných ambicí se pokusila sepsat je tak, aby byly srozumitelné a jasné.
Autorka předkládá tuto knihu jako své osobní zkušenosti, které mohou pomoci dalším ženám při hledání jednoduché, čisté stravy pro jejich děti.
Nabízí jednoduché recepty pro všední dny a praktické rady a informace pro orientaci v džungli rozporuplných názorů na zdravou stravu. A protože autorka se dlouhodobě věnuje aromaterapii, najdete v knize také informace, jak využít přírodní éterické oleje k aromatizaci pokrmů.
Právě pro ně je určena tato kniha.
Mnoho lidí si přeje změnit své stravovací návyky, chtějí vařit jinak, zdravěji, ale nevědí, jak začít.
- Využívat přírodní éterické oleje v kuchyni
- Přistupovat k vaření tvořivě
- Vařit jednoduchá, čistá jídla vhodná pro děti
- Vybrat si z nabídky různých výživových směrů
Kniha zdravějšího vaření a pečení vás naučí:
Éterické oleje v kuchyni
Jednoduché recepty pro všední dny
Praktické rady a informace
... nejen pro rodiče...
Kniha zdravějšího vaření a pečení

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku