Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Odhalené tajemství

Odhalené tajemství
Alexandra Bruce
Rok vydání:2010
Vydavatelství:Synergie
ISBN:978-80-7370-193-2
Stran:292
Skladem: na dotaz
Kategorie:Motivace, úspěch, propagace
Psychologie, psychoterapie, psychiatrie
Záhady, tajemství, záhadologie
Kód:S03776
Podobné knihy:Jak rozbít skleněný strop


Cena 99,00 Kč s 10% DPH

Pro předběžnou rezervaci se musíte nejdříve přihlásit (registrovat).

Existuje velmi reálná možnost, že budete žít život svých snů.
V Tajemství je nad veškerou pochybnost obsaženo něco skutečně hodnotného, a to jste VY.
Ale exkluzivní verze BMW nejsou tím jediným, o čem je v Tajemství řeč, a doporučuji čtenáři, aby nevyléval s vaničkou i dítě.
Určitým sporným bodem je také "tvrdý materialismus", který je patrný u některých účastníků Tajemství, a musím se přiznat, že některé výroky, které ve filmu padly, ve mně zpočátku vzbudily odpor.
Vzhledem k tomu, že Abrahamův "zákon přitažlivosti" zůstává ústředním tématem filmu, považovala jsem za důležité zahrnout do této knihy i příběh "Abraham-Hicks", který je velmi zajímavý.
Jedním z kontroverzních momentů spojených s Tajemstvím je skutečnost, že Esther Hicks byla z původního filmu posléze vystřižena a ve verzi, která je nyní na trhu, přítomna není.
Je ovšem pravda, že Tajemství je do značné míry inspirováno transem zprostředkovanými poselstvími skupinového vědomí, které se samo nazývá "Abraham" a promlouvá prostřednictvím ženy jménem Esther Hicks.
Na jednu stranu se můžete spolehnout, že v této knize nenarazíte na obyvatele Plejád či Zeta Reticuli ani na klepy o bulvárních celebritách.
Někteří z nich tvoří určité duchovní společenství, jiní jsou spíše vědecky orientovaní, další jsou zaměřeni více technicky a nejméně jeden z nich se zcela otevřeně hlásí k okultní nauce.
Poněkud nepřesná představa, že učitelé, kteří se objevují ve filmu a v knize, prezentují jednotnou metodu, jak dosahovat životních cílů, neodpovídá skutečnosti.
Kniha se snaží zprostředkovat hlubší pozadí a kontext ke smršti myšlenek, jež předkládá Rhonda Byrne a přibližně dvacet "učitelů", autorů Tajemství.
Tajemství, které slibuje, že "lze mít vše", se díky tomu stalo jednou z nejprodávanějších knih roku 2007 (v počtu prodaných výtisků ji předstihl pouze nový díl Harryho Pottera).
Západní civilizace nás učí přikládat směřování k úspěchu velký význam; jsme-li konfrontováni s tím, čeho jsme dosáhli, případně nedosáhli, okamžitě se dostává do popředí ona všudypřítomná latentní úzkost.
Existuje skutečně nějaký snadný způsob, jak harmonicky propojit práci, rodinu i své fungování ve společnosti a vše tvořivě skloubit ve smysluplný způsob života?
Vnímáte spojení s "vyšší mocí"?
Tajemství se dotýká těch nejcitlivějších věcí: jaké jsou vaše základní hodnoty, co pro vás představuje úspěch a dosahujete-li toho, co za úspěch považujete.
Najdete zde také plné znění knihy "Jistou cestou k bohatství" která stála na samém počátku.
Ke skutečnému pochopení významu Tajemství je třeba získat dostatečný rozhled - a právě ten vám tato kniha poskytuje v plné míře.
- pojem viny v myšlení New Age: Skutečně si každý vytváříme svou vlastní realitu?
- problém slučitelnosti Tajemství s křesťanstvím;
- kontroverze kolem Jerryho a Esther Hicks a kolektivního vě­domí nazývajícího se "Abraham", kteří původně představovali základní pilíř filmu, ale po neshodách z něj byli vystřiženi;
kteří se v Tajemství objevují;
James Ray, Bob Doyle, Lisa Nichols, Bill Harris a další učitelé,
- moudrost současných vůdců v oblasti osobního rozvoje, jakými jsou Jack Canfield, Bob Proctor, Michael Bernard Beckwith,
- hnutí Nová myšlenka a návody, "jak zbohatnout", tak jak je uvádějí klasické svépomocné knihy Wallace D. Wattlese, Napoleona Hilla a Charlese Haanela;
Zabývá se především tématy jako je:
Alexandra Bruce se zamýšlí nad skutečným obsahem Tajemství a podrobně zkoumá jeho nejdůležitější aspekty a souvislosti.
Alexandra Bruce se zabývá pozadím tohoto fenoménu, a to od samých jeho počátků v Austrálii až po rekordní prodeje, díky nimž se jeho tvůrkyně Rhonda Byrne stala nejúspěšnější debutující autorkou v historii.
A skutečně funguje?
Ale co přesně "Tajemství" vlastně je?
"Tajemství" se stalo nepřehlédnutelnou společenskou událostí, jaké se objevují jen jednou za několik let. Díky maximální pozornosti médií, které se mu dostalo, o tomto knižním i filmovém bestseleru téměř každý přinejmenším slyšel.
Kompletní neautorizovaný průvodce "Tajemstvím" the Secret

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku