Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Závislosti srdce - jak opustit nezdravé vztahy

Závislosti srdce - jak opustit nezdravé vztahy
Robert Hemfelt, Frank Minirth, Paul Meier
Rok vydání:2020
Vydavatelství:Karmelitánské nakladatelství
ISBN:978-80-7566-152-4
Stran:336
Skladem:ano
Kategorie:Náboženství a mytologie
Psychologie, psychoterapie, psychiatrie
Kód:S03557
Podobné knihy:Psychoanalýza a náboženství
Psycholog a jeho svědectví o Kristu
Beze strachu sedm zásad pro klid duše
Dětská klinická psychologie
Obrazy v terapii, umění a náboženství


Sleva 11% - z ceny 379,00 Kč s DPH
Nová cena 337,00 Kč s 10% DPH


kusů


Praktický návod (s naznačením teoretického zdůvodnění), jak se osvobodit od vztahů vzájemné závislosti.

Kniha velmi poutavým způsobem a s celou řadou příkladů z konkrétní praxe nejprve popisuje, co jsou to vztahy vzájemné závislosti, dále popisuje dynamiky jejich rozvoje a ničivé účinky a následně podává návod (s prezentací jednotlivých etap), jakým způsobem je možné se z nich osvobodit.

Autoři vyšli ze zkušenosti léčby alkoholiků a jejich rodinných příslušníků a dělí se o výsledky své letité praxe v terapii vzájemné závislosti.

Cenná je i skutečnost, že pracují také s křesťanským poselstvím, aniž by je čtenáři vnucovali nebo na jeho základě ideologizovali poselství knihy.

Problémy ve vztazích, hádky, trápení a neschopnost pokojného soužití. Těžkosti v zaměstnání, finanční problémy, alkohol, drogy. Nekontrolovatelný hněv, násilí, smutek, deprese. Tělesná i duševní zranění, zneužívání, další bolavé prožitky i nutkavé poruchy... Tam všude se setkáváme se závislostmi srdce. Kniha je praktickým návodem, jak se osvobodit od vztahů vzájemné závislosti. Pravá svoboda nespočívá ve vypjatém individualismu, ale ve zdravých vztazích s druhými lidmi. Autoři poutavě a s pomocí mnoha příkladů popisují vztahy vzájemné závislosti: jak rychle se rozvíjejí, jak ničivé jsou i jak se od nich můžeme osvobodit. Citlivě zapojují i svůj křesťanský pohled. Dílo určené především rodinným a manželským psychoterapeutům a psychologům budou číst s užitkem ti, kdo sami trpí závislostí, ti, kdo chtějí porozumět chování svých blízkých a pomoci jim k plnohodnotnému životu, a pracovníci pomáhajících profesí.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku