Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Léčivá čínská kuchyně

Léčivá čínská kuchyně
Zhuo Zhao a George Ellis
Rok vydání:2010
Vydavatelství:Fontána
ISBN:978-80-7336-575-2
Stran:198
Skladem:poslední kusy
Kategorie:Životní styl, výživa, kuchařky
Kód:S03532


Sleva 7% - z ceny 328,00 Kč s DPH
Nová cena 305,00 Kč s 10% DPH


kusů

Zhuo Zhao a George Ellis se setkali v Pekingu
Tato kniha je výsledkem tohoto bádání. George Ellis cestoval v 70. a 80. letech 20. století po Asii, psal a překládal texty o józe, ájur­ védě a přírodní léčbě.
Když přijela na Západ, zjistila, jak málo se ví o pravých čínských tradicích, a proto se vrátila na dva roky do Číny, aby zde prováděla intenzivní výzkum.
Zhuo Zhao se narodila a vyrostla v Pekingu, kde poznala tradiční čín­ skou kuchyni.
V knize je uve­deno oblíbené čínské cvičení čchi­ kung a dotazník, aby čtenáři mohli určit své individu­ ální potřeby. Toto vše dělá z knihy uceleného průvodce zdravým ži­votním stylem.
U všech ingrediencí v textu jsou uvedeny informace o jejich nutriční hodnotě a zařazení podle tradiční čínské medicíny.
Součástí knihy je i vysvětlení teorií, z nichž vycházejí čínské názory na zdraví, a také srovnání těchto starobylých názorů se zá­ padními lékařskými poznatky o bakteriích, virech a dalších příčinách nemocí.
Jedná se o taková klasická jídla jako chryzanté­ mové kuře, pstruh vařený v páře, čaj ze semínek černého sezamu nebo čerstvé třešňové víno.
Tato kniha představuje více než tři stovky autentických čínských receptů, od snadno připravitelných zařazených k jednotlivým nemocem po tradiční jídla čínské hostiny pro dlouhověkost.
Zdůrazňuje přírodní ingredience, které jsou konzumovány v sezóně a ve správných kombinacích.
Tato kuchyně má jen málo společného s jídly na jí­delníčku čínských restaurací, jež obětovaly tradiční čínské prin­cipy, aby se zalíbily chutím Západu.
Číňané během pěti tisíc let sestavili se­ znam léčivých jídel, jež jsou součásti velice chutné kuchyně, která je snadno připravitelná a neuvěřitelně zdravá.
V Číně neexistuje jasná hranice mezi jíd­ lem a lékem - podle Číňanů většina onemocnění může být léčena správně zvole­ným jídlem a zdravá vyvážená strava je klíčem k dlouhému a zdravému životu.
Obsáhlý průvodce čínským uměním léčby jídlem

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku