Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Kapitalistický realismus

Kapitalistický realismus
Mark Fisher
Rok vydání:2010
Vydavatelství:Rybka Publishers
ISBN:978-80-87067-69-7
Stran:112
Skladem: na dotaz
Kategorie:Beletrie, matematika, různé
Historie, filozofie
Kód:S03501


Cena 199,00 Kč s 10% DPH

Pro předběžnou rezervaci se musíte nejdříve přihlásit (registrovat).


Proč je dnes snazší představit si konec světa než konec kapitalismu?

Fisherova neobyčejně inspirativní a provokativní kniha je nejlepší současnou diagnózou našeho nynějšího srabu!“ Slavoj Žižek

Dnes je snazší představit si konec světa než konec kapitalismu. Tuto větu je třeba chápat v jejím doslovném významu. Po roce 1989 se kapitalismus prohlásil za jediný realistický politicko-eko­nomický systém. Většina mladých lidí dnes už dokonce ani nepociťuje absenci alternativ vůči kapitalismu jako nějaký problém či otázku, a to přesto, že právě mladí lidé, zrozeni do „neideologického“ postmoderního věku bez paměti a bez budoucnosti, jsou chorobností současného světa paralyzováni nejvíce.

Nemohoucnost, neschopnost se soustředit, ztráta dlouhodobé perspektivy, kterou nahrazuje permanentní bezcílná „bezprostřednost“, totální konformismus maskovaný iluzí volby a vol­nosti, to jsou jen některé důsledky ideologie, která dnes triumfuje právě proto, že se tváří neideologicky a že vystupuje jako štít, který nás před veškerými „nebezpečnými“ ideologiemi a utopiemi údajně chrání.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku