Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Zajdeme na blahobyt nebo chudobu

Zajdeme na blahobyt nebo chudobu
Ladislav Henek
Rok vydání:2010
Vydavatelství:Gemmapress
Stran:362
Skladem:poslední kusy
Kategorie:Historie, filozofie
Kód:S03395


Sleva 7% - z ceny 360,00 Kč s DPH
Nová cena 335,00 Kč s 10% DPH


kusů

978-80-86267-02-9
Obsah:
Je to moderní obdoba platónského dialogu, ve kterém se prudce přechází od věcí vysokých ke všedním, aby se tak jedny i druhé ukázaly v novém světle, a aby ve vzájemném tření myšlenek vyšlehovaly jiskry poznání.
A na řešení otázek vztahů mezi muži a ženami a problematiky homosexuálů, Kniha je to hluboká, a odvážná, protože se dotýká témat, o kterých se běžně a tak otevřeně nehovoří. Je ale také, někdy mrazivě, humorná.
O záměně skutečné spravedlnosti, která se dá definovat jako "každému co jemu náleží", s rovností, a vlivu této chyby na chápání zákonů, které se stávají zbraněmi v rukou zločinců a nástroji prosazování nespravedlnosti.
O snaze budovat společnost, která se brání vzniku chudoby vytvářením blahobytu, jehož udržování a rozvíjení vede k tomu, že se děti stávají přítěží a rodiče jsou odkládáni do domovů důchodců.
A také o tom jak se postoj ke smyslu života promítá do reálné politiky, o budoucnosti západní civilizace, hrozbě jejího vymření a nahrazení jinou kulturou.
V této mimořádné knize autor Ladislav Henek rozmlouvá se dvěma reprezentanty české levice a pravice Zdeňkem Škromachem a Vlastimilem Tlustým o smyslu života a role politiky v jeho uskutečňování.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku