Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Evoluce touhy - strategie sexuálního chování

Evoluce touhy - strategie sexuálního chování
David M. Buss
Rok vydání:2009
Vydavatelství:Dauphin, Volvox Globator
ISBN:978-80-7207-754-0
Stran:392
Skladem: na dotaz
Kategorie:Manželství, vztahy, sexualita
Psychologie, psychoterapie, psychiatrie
Kód:S03017


Cena 359,00 Kč s 10% DPH

Pro předběžnou rezervaci se musíte nejdříve přihlásit (registrovat).


Kniha je první publikací evoluční psychologie o sexuálních strategiích vycházející v češtině. Tento nový směr v psychologii se snaží rekonstruovat problémy, které museli řešit naši předkové ve svém primitivním prostředí a z těchto premis odvodit jejich současné chování. Kniha je zvláště cenná tím, že nám pojmenovává a zpřehledňuje naše neuvědomované motivy, potřeby, postoje a následně i tužby, přání.


Z angličtiny přeložil Josef Hausmann.
Před odpudivou stránkou lidského chování při namlouvání sexuálních partnerů nemůžeme strkat hlavu do písku, pokud se někdy chceme vyrovnat s jeho negativními důsledky.
Tato odhalení mne znepokojují. Byl bych radši, kdyby soupeřivé, konfliktní a manipulační aspekty lidského sexuálního chování neexistovaly. Ale žádný vědec nemůže pouhým zbožným přáním negovat své poznatky.
Mnohé z těchto poznatků jsou nepříjemné. Například při bezohledném tažení za svými sexuálními cíli muži a ženy zesměšňují své soupeře, klamou příslušníky opačného pohlaví a dokonce vědomě škodí svým vlastním partnerům.
Jedním z cílů této knihy je formulovat tyto různorodé závěry v jednotnou teorii lidského namlouvacího chování, založenou nikoliv na romantických snech či překonaných vědeckých teoriích, nýbrž na současných vědeckých důkazech.
Nálezy ze všech těchto studií způsobily zmatek a kontroverzní reakce mezi našimi kolegy, protože v mnoha ohledech protiřečily konvenčnímu stylu myšlení. Vynutily si radikální posun standardního pohledu na mužskou a ženskou pohlavní psychologii.
Předmětem těchto studií jsou mj. muži a ženy shánějící partnery v barech pro nezadané a na vysokoškolských kolejích, páry na nejrůznějším stupni vážnosti svého vztahu, novomanželské páry v prvních pěti letech manželství a páry, jež skončily rozvodem.
Měly co říci k hlavním sociálním tématům dne, jako sexual harassment (u nás sexuální harašení), domácí násilí, pornografie a patriarchát. Abychom prozkoumali co nejvíce aspektů párového chování, začali jsme zpracovávat přes padesát dalších studií, zahrnujících tisíce jednotlivců.
Tato studie, největší jaká se kdy organizovala na téma volby budoucího partnera, byla pouhým počátkem. Učiněné nálezy se promítaly do všech sfér pohlavního života lidí - od první schůzky po manželství, přes manželské trojúhelníky a rozvod.
Může nám pomoci, abychom více porozuměli různým partnerským/manželským rozporům, nevěrám, rozchodům, tahanicím o děti... Určeno, psychologům, socilogům studentům psychlogie, biologie a příbuzných oborů především však laické veřejnosti.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku