Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Paganiniho duch

Paganiniho duch
Paul Adam
Rok vydání:2011
Vydavatelství:Plejáda Publishing s.r.o.
Stran:248
Skladem:poslední kusy
Kategorie:Beletrie, matematika, různé
Historie, filozofie
Hudební publikace
Kód:S02959
Podobné knihy:Mozart - Velký mág
Hudební nástroje (kniha a audio CD)


Sleva 7% - z ceny 299,00 Kč s DPH
Nová cena 278,00 Kč s 10% DPH


kusů

Paganiniho přízrak je protkán úsměvnými odhaleními o hudebním světě devatenáctého století včetně delikátních odhalení utajovaného a skandálního prostředí milánské La Skaly.
Detektiv Antonio Guastafeste požádá Giovanniho, aby mu byl průvodcem v záhadném světě klasické hudby a jejích interpretů, jejich cenných nástrojů a bezohledných obchodníků, kteří se je snaží ukořistit.
Při té příležitosti se Giovanni s mladým umělcem spřátelí. Toto setkání způsobí, že se také později podílí na řešení několika vražd, které jsou následkem některých událostí z Paganiniho života.
Poslední vítěz soutěže - mladý ruský virtuóz, kterého však stále ovládá jeho matka - zjistí na houslích malou závadu, a proto jsou housle odvezeny k Giovannimu, aby je opravil.
Jeho housle, il Cannone, jsou uloženy v Janově v Itálii. Jednou za dva roky jsou propůjčeny vítězi mezinárodní soutěže pojmenované po Paganinim, kterému se dostane cti hrát na ně před vyprodaným sálem.
Paganini, proslavený svůdce žen a oslňující virtuóz, je charizmatickým charakterem ve světě hudby.
V této knize se Gianni Castiglione a Antonio Guastafeste - jeho přítel a detektiv - vracejí, aby objasnili jiná záhadná úmrtí v tomto napínavém příběhu o lásce, klamu a chamtivosti.
Tentokrát se tajemství týká houslisty a skladatele Paganiniho, jehož virtuozita a smělost poskytuje Paulu Adamovi bohatý materiál k pobavení a poučení čtenáře.
Představuje výrobce a opraváře houslí Giovanniho Castiglioniho z Cremony.
Hudba je námětem této půvabné novely, která je volným pokračováním stejně laděné spisovatelovy knihy "Rainaldiho kvarteto".

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku