Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Chirurgovy úspěchy a zklamání

Chirurgovy úspěchy a zklamání
prof. MUDr. Miloš Hájek, CSc.,
Rok vydání:2011
Vydavatelství:Galén
Stran:325
Skladem:poslední kusy
Kategorie:Beletrie, matematika, různé
Beletrie, matematika, různé
Léčení nemocí, diagnostika, etikoterapie
Kód:S02488
Podobné knihy:Interna


Sleva 7% - z ceny 300,00 Kč s DPH
Nová cena 279,00 Kč s 10% DPH


kusů

V sebeabsurdnějších společenských situacích a ve svém povolání, nezřídka provázeném vzrušujícím adrenalinovým dobrodružstvím, nepřestal vnímat chirurgii jako "vědu a umění božské" a neopustil svou vizi chirurga, touhu prohlubovat vědění a rozšiřovat tak hranice konání, jehož smyslem je chránit dar života.
Autor se od mládí věnuje cestování: vydává se na cesty pro radost i za poznáním a provází své přátele po cizích zemích se stejnou zaujatostí, s jakou líčí své životní zážitky.
patří mezi ně chirurg Arnold Jirásek, proslulý internista Josef Charvát, ortoped Jan Zahradníček, gynekolog Josef Jerie, dále Emil Dienstbier, Jiří Niederle, Zdeněk Mysliveček, František Patočka, bratr filosofa Jana Patočky, patolog Josef Hepner, jemu blízký vinohradský chirurg Emerich Polák a řada dalších.
Defilují v ní významné postavy české medicíny, s nimiž se autor setkával během studií a později na pracovištích:
Kniha spíná časový oblouk od raných padesátých let až do dnešních dnů a představuje tak dokument vypovídající pravdivě, s nadhledem a ironií i o předlistopadových destruktivních praktikách, které zasahovaly všechny sféry společenského života a lidské činnosti, medicínu a její protagonisty nevyjímaje.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku