Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Bez plenky laskavá moudrost přirozené hygieny nemluvňat

Bez plenky  laskavá moudrost přirozené hygieny nemluvňat
Ingrid Bauerová
Rok vydání:2009
Vydavatelství:DharmaGaia
ISBN:978-80-86685-93-9
Stran:226
Skladem: na dotaz
Kategorie:Dětská literatura, dětská psychologie
Kód:S02448


Cena 298,00 Kč s 10% DPH

Pro předběžnou rezervaci se musíte nejdříve přihlásit (registrovat).


"Tato kniha je opravdu smysluplná." Jean Liedloffová
K rodičům z jejich stránek nepromlouvá žádný doktor ani vzdělanec, ale matka tří dětí - tedy odborník nejpovolanější.
Tato kniha je zásadním a užitečným průvodcem na přirozené cestě rodičovství. Matku a dítě nepochybně sbližuje, učí je lépe si rozumět a posiluje instinkty, které v sobě máme.
Autorka s láskou hovoří o vlastních dětech a přirozené hygieně v praxi a přidává zkušenosti dalších rodičů z různých koutů světa. Čtenářům přináší poznatky z cest a mnoho fotografií, včetně těch, které ukazují, jak děti při vykonávání jejich potřeby držet v různých polohách.
Přečteme si o procesu trávení, vlivu plenek na životní prostředí a zdraví dětí, získáme praktické rady, kdy a jak nejlépe začít a co dělat, když se objeví problémy, i historický přehled o metodách výchovy dětí a jejích ideologických proměnách.
Ingrid Bauerová v knize cituje odborné články a studie z antropologických a lékařských knih a časopisů či jiné důležité zdroje.
S touto formou péče o dítě se můžeme setkat v neprůmyslových oblastech Asie, Afriky, Jižní Ameriky a u primitivních národů. Rodiče ji znovu objevili v USA, Kanadě a evropských zemích, včetně České republiky a Slovenska.
Rodiče tyto signály rozpoznají na základě určitých projevů dítěte a umožní mu přirozeně a hygienicky potřebu vykonat. Nečekají, až bude "dítě na učení na nočník připraveno".
Tato metoda tvoří součást tzv. přirozeného nebo kontaktního rodičovství (z angl. attachment parenting). Nejedná se o žádnou novinku, ale o praktiku starou jako lidstvo samo, jež se opírá o fakt, že miminko si již od narození uvědomuje své vyměšovací potřeby a dává to najevo.
Kniha odkrývá u nás téměř neznámou metodu přirozené komunikace s miminkem týkající se jeho vyměšování.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku