Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Román života - román z průmyslového života

Román života - román z průmyslového života

Vázaná kniha s doslovem JUDr. Jiřího Šetiny (generální prokurátor České republiky v letech 1992-93) a s ilustracemi Jitky Kubištové.
Ukázka - 1. kapitola knihy
V této době vychází Román života J. A. Bati. Kniha o člověku renesančním, který svou pracovitostí, sebekázní a především vrozeným smyslem pro pospolitost lidskou dostal se na světový vrchol úspěchu, aby byl posléze malostí českou zatracen a jeho jméno vymazáno z českých dějin. To vše již s vydatnou pomocí českého státu.
Teprve v roce 2007 zdařilo se potomkům J. A. Bati z Brazílie zrušit největší poválečnou nespravedlnost, jakým bylo záměrné odsouzení J. A. Bati z pohnutek nízkých a nečestných. Byl zrušen komunistický rozsudek mimořádného Národního soudu v Praze z roku 1947 a J. A. Baťa byl plně rehabilitován i ve vlasti české. Odpovědně lze říci, že k rehabilitaci J. A. Bati došlo bez aktivní pomoci českého státu a spíše českému státu navzdory.
Dosud je živa generace, která se přímo podílela na vzniku, rozvoji a slávě světového výrobního a obchodního komplexu s prostým názvem Baťa, a. s. Zlín - Made in Czechoslovakia. Dosud tato generace - anebo její potomstvo - přebývá ve vilkách z červených cihel, nepoznamenaných časem, ač baťovská výroba již dávno ze Zlína zmizela, anebo nebyla jen obnovena. Pro všechny zasvěcené baťováky je kniha o životě J. A. Bati pohlazením po duši a vzpomínkou na dobu, kdy stále o něco šlo.
Především je jistě dobře, že kniha vyšla, když již vyjít směla a mohla.
Co říci o Románu života Jana Antonína Bati, o knize, která vychází v roce 2009?
Z doslovu JUDr. Jiřího Šetiny:
Románová autobiografie osobitým jazykem a s nadhledem přibližuje Jeníkovo dětství (*1898) u matky v Uherském Hradišti a pak u bratra Tomáše ve Zlíně, učednická léta a první roky podnikatelské výchovy v továrně pod tvrdým Tomášovým vedením až ke vzniku Československa v roce 1918.
Kniha vychází jako druhý svazek v rámci projektu zpřístupnění bohatého literárního odkazu Jana A. Bati.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku