Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


SNÍH

SNÍH
Orhan Pamuk
Rok vydání:2009
Vydavatelství:Argo
Stran:409
Skladem:poslední kusy
Kategorie:Beletrie, matematika, různé
Kód:S02261


Sleva 7% - z ceny 398,00 Kč s DPH
Nová cena 370,00 Kč s 10% DPH


kusů

V roce 2004 vyšel anglický překlad jeho románu Sníh, který byl označen za "dílo zcela zásadního významu pro současný svět". V roce 2006 získal Nobelovu cena za literaturu.
Je autorem řady knih, mezi nimiž jsou například Bílý hrad, Černá kniha a Nový život; v roce 2003 získal mezinárodní literární cenu IMPAC za román Mé jméno je červená (oceněna cenou Magnesia Litera 2008 za překladovou knihu, v dubnu vychází již druhý dotisk).
byl recenzenty literární přílohy deníku Independent charakterizován jako "jeden z nejnevšednějších a nejoriginálnějších hlasů současné světové prózy".
Turecký spisovatel Orhan Pamuk (nar. 1952)
Román Sníh vzbudil v Evropě i USA bouři nadšení, byl pozitivně recenzován v řadě médií (The Guardian, The Economist, The New York Times, Neue Zürcher Zeitung, Le Figaro apod.), ódy na něj pěli i slavní spisovatelé jako např. Margret Atwoodová a John Updike.
Hlavní hrdina, básník a politický exulant Ka, se tam vydává, aby napsal reportáž o záhadných sebevraždách muslimských dívek a zároveň se znovu setkal se svou láskou z mládí. V Karsu jako bychom spolu s Kaem sledovali na zrychleném filmovém pásu dramatické scény z minulosti i přítomnosti Turecka, které se mísí s poetickými obrazy sněhu.
Román tureckého nositele Nobelovy cenu za literaturu zavádí čtenáře do provinčního městečka Kars, ztraceného v horách na východě Turecka a odříznutého na několik dní od světa vánicí.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku