Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Stříbro v evropském peněžním oběhu 16.-17. století

Stříbro v evropském peněžním oběhu 16.-17. století
Petr Vorel
Rok vydání:2010
Vydavatelství:Rybka Publishers
ISBN:978-80-87067-51-2
Stran:408
Skladem:poslední kusy
Kategorie:Beletrie, matematika, různé
Historie, filozofie
Kód:S02223
Podobné knihy:Vanya The Fairy Premium Figure
Shakira The Fairy Premium Figure


Sleva 7% - z ceny 388,00 Kč s DPH
Nová cena 361,00 Kč s 10% DPH


kusů

Touha po drahých kovech a zisky, vytvářené obchodováním s tímto zbožím, patří mezi jedny z hlavních okolností, které podstatným způsobem ovlivnily vývoj Evropy na počátku raného novověku.
Právě zvýraznění rozdílů ve funkci obou drahých kovů považuje autor za velmi důležité pro interpretaci mocensko-politických změn probíhajících v tehdejší Evropě.
Cena stříbra byla v Evropě ve srovnání se zlatem o jeden řád nižší, ale jeho zvláštní fyzikální vlastnosti umožňovaly v peněžním oběhu mnohem širší užití.
Stříbro bylo k obchodním účelům transportováno v podobě ražených obchodních mincí, litých ingotů drahého kovu, či jen účetně převáděno mezi jednotlivými pobočkami obchodních firem, rozložených ve strategicky důležitých částech tehdejšího světa obchodu.
Ta se totiž výrazně lišila od role zlata, i když se oba drahé kovy po dlouhá staletí paralelně užívaly při směně zboží jako platidlo i jako obchodní komodita samy o sobě.
Hlavním tématem knihy jsou dějiny evropského peněžního oběhu v 16. a 17. století, a to především role stříbra v tomto systému.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku