Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Všenáprava

Všenáprava
Jan Amos Komenský
Rok vydání:2009
Vydavatelství:Soliton
ISBN:978-80-254-1145-2
Stran:312
Skladem: na dotaz
Kategorie:Beletrie, matematika, různé
Historie, filozofie
Kód:S02213
Podobné knihy:Vanya The Fairy Premium Figure
Shakira The Fairy Premium Figure


Cena 790,00 Kč s 10% DPH


Překlad Josef Hendrich (r. 1950)
Medaile je zobrazením typografické značky, kterou Komenský používal větší část života. Symbolizuje nazírání a chápání světa v jeho celistvosti.
Autorem portrétní medaile vtělené do vazby knihy je, stejně jako u předchozích svazků edice Comenius, akademický sochař André Vícha.
Jedním z důvodů může být, že Komenský mnohé vytýká mocným tohoto světa, a to způsobem velice důrazným a navýsost současným.
Ačkoli kniha může (a měla by) mít čestné místo každého vzdělance, ba už studenta, nebyla u nás vydána samostatně od svého prvního vydání roku 1950.
"…jak by se už konečně měl napravit veřejný stav vzdělání, náboženství a občanského zřízení. Co dosud bylo předloženo odděleně, to musí býti sjednoceno: k vypuzení temnot z věcí pomocí vševědy; temnot z myslí pomocí vševýchovy; a temnot z řeči pomocí všemluvy; aby tyto obory nebyly dílem zlomkovým, nýbrž celistvým, celému světu na prospěch. Pokoušejme se tedy ve svatém jménu Božím sestrojit stroj jediný!"
V knize se uvažuje, jak píše autor,
Úplné znění klíčového díla, úhelného kamene Komenského nápravných spisů, na němž pracoval desítky let a jímž vzbudil ihned po vydání ohlas vzdělanců v celé Evropě

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku