Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


V Šalomounově stínu

V Šalomounově stínu
Laurence Gardner
Rok vydání:2009
Vydavatelství:Eminent
ISBN:978-80-7281-384-1
Stran:504
Skladem: na dotaz
Kategorie:Historie, filozofie
Náboženství a mytologie
Okultismus, spiritismus,hermetik
Kód:S02207
Podobné knihy:Templáři Boží bojovníci, ďáblovi bankéři
Novodobý český hermetismus
Zlatí a Růžoví křižáci


Sleva 7% - z ceny 299,00 Kč s DPH
Nová cena 278,00 Kč s 10% DPHKromě uvedené tematiky přináší tato kniha další fascinující odhalení, které se čtou doslova jedním dechem.
Z anglického zednářství se v 18. století stalo dobročinné hnutí bohatých, které mělo jen nejasné tušení, odkud se vlastně vzalo. Laurence Gardner v tomto obsáhlém díle stopuje zednářský původ v alchymickém i vědeckém světě rosekruciánů, v oblasti středověkých řemeslných cechů i ve faraónské kultuře a na ni navazující společnosti starověké Judeje.
Toto dávné lidské poznání se tváří v tvář středověkým církevním praktikám stalo tajným a dalo se o něm rozmlouvat pouze pomocí kódů a šifer. Na historickém pozadí církevního i světsky politického boje se čtenář dozvídá, jak byla vzácná, starobylá tajemství zahalována stále hustějšími mlhami, až nakonec upadla v zapomnění.
Autor zkoumá především problematiku kamene mudrců, schopnosti přitahovat kosmické záření a magnetismus pomocí specifických tvarů a chemicky zvláštních stavů zlata, problematikou supravodivosti nebo otázkami genetického inženýrství staré Mezopotamie.
Zabývá se především jeho skutečným smyslem a směřováním a takřka detektivním způsobem se blíží k odhalení záhad starověkých kultur, kterými se začíná stále více zabývat i moderní věda.
Laurence Gardner, významný světoznámý badatel v oboru zednářské historie a autor mnohých inspirujících publikací, se v této své knize vydal na cestu k samotným kořenům svobodného zednářství.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku