Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Posvátná místa - Magický zeměpis planety Země

Posvátná místa - Magický zeměpis planety Země
Allende Carlos, Amalfi Francis, Gómez Teo
Rok vydání:2008
Vydavatelství:Universum
ISBN:978-80-242-2117-5
Stran:224
Skladem: na dotaz
Kategorie:Beletrie, matematika, různé
Zeměpis, cestování
Kód:S02191
Podobné knihy:Tři bratři v cizích světech Kolem Země s otázkou: Jak žijete a pracujete?
Migrace zvířat (ve slevě jediný výtisk !)
Národní parky Evropy
Kolumbijská triáda
V rovníkové Africe


Cena 349,00 Kč s 10% DPH


Duševní zdraví člověka závisí na pocitu zapojení a souvztažnosti, kontinuity. Některé z nás přitahují vrcholy, jiné jeskyně, lesní mýtiny anebo horské vodopády. Každý z nás má své posvátné místo..."
Když se díváme na svět kolem nás, vidíme odraz naší vlastní bytosti.
Planeta se otáčí, řeky tečou, nad kontinenty a mořem vane vítr. Tato hra sil a forem vytváří síť, v níž vzniká předivo organického života. Každý z nás je vláknem tohoto přediva. Sluneční světlo uvádí do pohybu vzdušné proudy, zbarvuje listy a ovoce, barví peří ptáků a lidskou kůži. Měsíc zdvihá mořský příliv a ovlivňuje i člověka. Hodinu za hodinou, den po dni v každém ročním období tato síť žije a roste. Vědomí sídlí v těle, utváří ho, a tak vlastně utváří celý kosmos. Krajina, kterou okolo sebe vidíme, je něco, co vytváříme a co zároveň i v sobě obsahujeme.
"V průběhu tisíců let žily všechny kultury v těsném sepětí s přírodním světem a v závislosti na všech životních formách. Zdá se, že za pravdu jim dnes dává kvantová fyzika. Každá částice, ať jakkoli nevýznamná, zastává důležitou úlohu a přispívá k zdárnému chodu světa. Jsme složeni z buněk naplněných vědomím, jsme součástí jednoho velkého organismu, který má podobu stále složitějších spirál, stoupajících od nejmenších forem - atomových částic - až ke galaktickým rozměrům.
Ukázka z textu
Kapitoly věnované jednotlivým posvátným místům kombinují aktuální informace s historií, kuriozitami a nadčasovými postřehy, opírají se také o kroniky a legendy. Nejsou opomenuty ani praktické informace pro ty, kteří chtějí o magické krajině nejen snít, ale také ji navštívit.
Fascinující cesta za největšími centry energie na zeměkouli vede od Delfské věštírny přes Stonehenge, komplex menhirů a kamenných kruhů (Anglie), přes pyramidy Mayů i egyptských faraonů, prameny Gangy, architektonický skvost Potala (Tibet), zapsaný na seznam památek UNESCO, národní park Yosemite (USA), angorské chrámy v Kambodži, Váránasí - které Indové považují za nejsvatější místo na zemi, přes svatyně Karnaku (Egypt), pět posvátných hor taoismu až do země ticha -- Antarktidy.
Autoři knihy vybrali na celé zeměkouli čtyřicet "míst, která musíte spatřit, než umřete".
Jsou místa, ať již přírodního původu, jako hory, řeky, jezera, prameny či tisícileté stromy, nebo lidské výtvory -- chrámy, svatyně, města, pyramidy nebo megalitické monumenty, které v sobě nesou zvláštní moc či magickou pozitivní sílu, a představují tak jakési přírodní oltáře, k nimž se člověk upíná a jejichž prostřednictvím se může vnitřně "dobíjet".
Magická geografie Země

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku