Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Džihád proti Kremlu - Sovětská válka v Afghánistánu a zrod Al-Káidy

Džihád proti Kremlu - Sovětská válka v Afghánistánu a zrod Al-Káidy
Martin Novák
Rok vydání:2008
Vydavatelství:Epocha
ISBN:978-80-87027-63-9
Stran:248
Skladem: na dotaz
Kategorie:Beletrie, matematika, různé
Kód:S01524


Cena 259,00 Kč s 10% DPH


Kromě situace na bojištích, politických, diplomatických jednání i ekonomické situace země sleduje autor - zkušený publicista, jenž se nejen věnuje problematice islámského světa, ale který Afghánistán rovněž několikrát navštívil - na pozadí války pozvolný vzestup vůdce Al-Káidy Usámy bin Ládina a věnuje se také následující afghánské občanské válce, která eskalovala po odchodu Sovětů a vyústila v převzetí moci fanatickým hnutím Taliban.
13. svazek Polozapomenutých válek se snaží zachytit celý průběh této důležité války, která se odehrávala v osmdesátých letech minulého století a která ve svých důsledcích ovlivnila dění na mnoha místech planety. Přispěla svým dílem ke konci studené války, k rozpadu východoevropského komunistického bloku, a nakonec i k rozpadu samotného Sovětského svazu. Zároveň porodila globální teroristickou organizaci, jakou je dnes Al-Káida, a tak přispěla ke vzestupu nekompromisních radikálních islamistů, kteří v dnešním světě - nejen v tom islámském - představují nepřehlédnutelný fenomén.
Přestože Československo a Afghánistán byly velmi rozdílné země, obě sdílely společný osud - staly se obětí invaze sovětské armády. A přestože válečné dobrodružství komunistické velmoci v hornatém asijském státě není až tak vzdálenou minulostí, víme toho o něm poměrně málo. Do tehdejšího Afghánistánu proniklo, na rozdíl od jiných konfliktů druhé poloviny dvacátého století, jen málo novinářů a fotografů, neexistuje mnoho zveřejněných svědectví.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku