Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Evropa vrcholného středověku 1150-1300

Evropa vrcholného středověku 1150-1300
John H. Mundy
Rok vydání:2008
Vydavatelství:Vyšehrad
ISBN:978-80-7021-927-0
Stran:448
Skladem: na dotaz
Kategorie:Historie, filozofie
Kód:S01521


Sleva 7% - z ceny 498,00 Kč s DPH
Nová cena 463,00 Kč s 10% DPHKdekoli je to možné, nechá autor knihy promlouvat přímo muže a ženy vrcholného středověku, včetně těch stojících na okraji tehdejší společnosti. Sledováno je postavení žen ve společnosti ovládané muži, situace Židů žijících uprostřed křesťanské majority či příslušníků heretických seskupení a dalších nonkonformních sociálních skupin.
Původem britský historik John H. Mundy, který řadu desetiletí působil na americké Columbia University, představuje na základě bohatství dobových pramenných dokladů období upevňování moci evropských monarchií, křížových válek, ekonomického vzestupu a rozvoje měst, zakládání univerzit i budování katedrál. Postupně se zaměřuje na vnější i vnitřní hranice evropského světa pozdního středověku, fungování ekonomiky, rozdělení společnosti a vztahy mezi jednotlivými jejími složkami, mechanismy vlády, myšlení a mentalitu, náboženství a církev.
Vrcholný středověk, období od poloviny 12. do konce 13. století, znamená v dějinách Evropy éru vzestupu a rozkvětu, který v mnoha ohledech "nastartoval" úspěch evropské civilizace a její cestu ke globální dominanci.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku