Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Etruskové poklady starobylých civilizací

Etruskové  poklady starobylých civilizací
Antonella Magagnini
Rok vydání:2008
Vydavatelství:Universum
Stran:208
Skladem: na dotaz
Kategorie:Beletrie, matematika, různé
Historie, filozofie
Náboženství a mytologie
Kód:S01408
Podobné knihy:Pět žen Rudolfa II
Ludvík XIV. a královská rodina
Velké dějiny zemí Koruny české (díl 4.a) 1310-1402
Dějiny anglického národa
Paměti českého krále Jiříka z Poděbrad


Cena 699,00 Kč s 10% DPH

Pro předběžnou rezervaci se musíte nejdříve přihlásit (registrovat).


Svazek je určen laické veřejnosti, je napsán jednoduchým a přístupným jazykem, přihlíží k výsledkům nejnovějších výzkumů a předává čtenářům informace a postřehy, jež vycházejí z rekonstrukce historického kontextu a ekonomických, společenských i uměleckých forem, jakou používají současná etruskologická studia.
Náš text se potom věnuje období úpadku, v jehož první fázi proběhla reorganizace měst a územních celků, jakož i řemeslné činnosti, která se orientovala na novou klientelu, a končí následnou dlouhou fází přizpůsobování etruské společnosti římskému světu.
Text začíná krátkým nastíněním zeměpisného prostředí a přírodních zdrojů, které dělaly etruské civilizaci kulisy a rovněž představovaly nosnou osu její ekonomiky; pak postupuje chronologicky a popisuje jednotlivé fáze etruské kultury - od vzniku protoměstských center na velkých tufových náhorních plošinách ve villanovském období, přes prosazení aristokratické společnosti, která se projevovala přepychovou orientalizující kulturou provázející knížecí hrobky, až po okamžik největšího rozmachu v archaickém období, kdy se města chlubila prestižními, bohatě zdobenými veřejnými i kultovními stavbami a současně zavedla řemeslnou a uměleckou produkci, z níž vzešla mistrovská díla, jimž není rovno.
Svazek se zabývá etruskou civilizací, která se rozvinula ve starověké Itálii v časovém oblouku zahrnujícím 9.-2. století př. n. l., dřív než proběhlo politické, právní, jazykové a kulturní sjednocení poloostrova pod nadvládou Říma.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku