Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Khmerové poklady starobylých civilizací

Khmerové poklady starobylých civilizací
Stefano Vecchia
Rok vydání:2008
Vydavatelství:Universum
Stran:208
Skladem: na dotaz
Kategorie:Beletrie, matematika, různé
Historie, filozofie
Kód:S01405


Cena 699,00 Kč s 10% DPH



Výsledkem je atraktivní, hutný a obsáhlý popis vzestupu, slávy a pádu khmerské civilizace, který láká čtenáře, aby sám navštívil a zhlédl velkolepé pozůstatky k věčnosti zrozené říše, jež je dnes dědictvím a pýchou malého, ale životaschopného národa.
Kniha si klade za cíl předložit jak klasické interpretace khmerské civilizace, tak i nejnovější teorie a posloužit těm, kdo si přejí dovědět se základní fakta o khmerských dějinách a kultuře, zbavená povrchností a romantických představ. Je psána jasně, a zároveň fundovaně a dovede dokreslit živým příkladem.
Je to cesta trvající šest století, plná velkých událostí a setkání s významnými osobnostmi, ale také s pozoruhodně mistrovskou architekturou, ukrytou v lesích a venkovských krajích dnešní Kambodže a Thajska, Laosu a Vietnamu. Mnoho z těchto staveb bylo po staletí prakticky zapomenuto.
Text a bohaté ilustrace tohoto svazku ze série Poklady starobylých civilizací povedou čtenáře od zrodu této civilizace přes první nejisté kroky malých, neklidných khmerských kmenů, nucených se podrobit větším a silnějším mocnostem, až ke zrození říše, její slávě a pádu.
Khmerové přijali a přizpůsobili své kultuře řadu různorodých náboženských, kulturních a uměleckých prvků a vtělili je do pojetí svého světa, jehož síla politická i mytická je v mnoha ohledech jedinečná.
V tomto svazku je nastíněn vývoj jedné z nejvelkolepějších a nejdéle existujících civilizací na celém asijském kontinentu. Dnes je khmerská kultura nejvíce přítomna v Kambodži, ale kdysi byla rozšířena po mnohem větším území, které daleko překračovalo hranice Indočíny.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku