Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Hledání srdce moudrosti

Hledání srdce moudrosti
Výprodej

Jack Kornfield, Joseph Goldstein
Rok vydání:2008
Vydavatelství:Eminent
ISBN:80-7281-270-x
Stran:205
Skladem: na dotaz
Kategorie:Náboženství a mytologie
Kód:S01393


Sleva 15% - z ceny 239,00 Kč s DPH
Nová cena 203,00 Kč s 10% DPHKniha Hledání srdce moudrosti se zrodila z dvanáctileté spolupráce autorů při vedení vipassanových meditačních zásedů po celém světě. Zmíněné intenzivní zásedy, trvající jeden víkend až tři měsíce, poskytují účastníkům příležitost k prostému a přímému zkoumání mysli a těla. V bezprostředním důsledku přitom dochází k hlubšímu pochopení příčin utrpení našeho vlastního i utrpení druhých, k účinnému soucítění a dosažení opravdové svobody. Kniha poskytuje jasné vysvětlení meditačních pokynů a cvičení, které získávají adepti během zásedů. Hlavní důraz a váhu klade na cvičení v rámci ticha a význam meditačních odchodů do ústraní; celé učení ovšem zasazuje do širšího kontextu, který zásadně mění klasické meditační cvičení na významnou příležitost, provázející celý život. Kniha vychází především z buddhistické tradice v Thajsku a Barmě. Dvě hlavní linie, které se proplétají celým textem, jsou lesní klášterní tradice ctihodného Adžána Čá a cvičení intenzivní vipassanové meditace satipatthána, jak ji svého času učil ctihodný Mahási Sayadó. Oba přístupy společně pomáhají zajistit šíři rozhledu a hloubku porozumění, jež charakterizují moudrost Probuzeného Gauthamy Buddhy.
Publikace významnou měrou vychází z buddhistické tradice, obzvláště z tém jež se rozvíjí a rozkvétá v Thajsku a v Barmě. Dvě hlavní linie, které se proplétají celým textem knihy, jsou lesní klášterní tradice ctihodného Adžana Čá a cvičení intenzivní vipassované meditace satipatthána, jak ji svého času učil ctihodný Mahási Sayado. Oba přístupy společně pomáhají zajistit šíři rozhledu a hloubku porozumění, jež charakterizují Buddhovu moudrost.
I když hlavní důraz a váhu klade na cvičení v rámci ticha meditačních odchodů do ústraní, zasazuje dané učení rovněž do širšího kontextu, který činí z meditačního cvičení záležitost významnou a relevantní pro celý náš život.
Kniha poskytuje jasné vysvětlení meditačních pokynů a cvičení, které zadáváme během zásedů.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku