Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Tibet - země pod ochranou bohů

Tibet - země pod ochranou bohů
Zuzana Ondomišiová, Zdeněk Thoma
Rok vydání:2006
Vydavatelství:Kartografie
Stran:208
Skladem: na dotaz
Kategorie:Zeměpis, cestování
Náboženství a mytologie
Kód:S01237
Podobné knihy:Mariánská poutní místa ATLAS
Svatojakubská cesta severním Španělskem do Santiaga de Compostela


Cena 499,00 Kč s 10% DPH

Pro předběžnou rezervaci se musíte nejdříve přihlásit (registrovat).


Kniha zve čtenáře a milovníky kvalitní fotografie na putování drsnou zemí na "střeše světa", jejíž obyvatelé vytvořili mnohovrstevnatou, mírumilovnou duchovní kulturu založenou na učení buddhismu.

Přejeme si, aby i vám putování Tibetem a tibetskou kulturou přineslo nové impulsy a pohledy na svět, v němž žijeme.
Celá krajina s přírodními objekty je vnímána jako posvátné místo obydlené duchy, bohy a bůžky různých sfér bytí, s nimiž Tibeťané sdílejí společný životní prostor a které vnímají jako odraz svých vlastních myšlenek, pocitů, energií a dobrých i špatných vlastností.
Vedle klenotů architektury a umění, zachovaných v buddhistických klášterech a památkách středního Tibetu, vám poodhalí dávnou minulost opuštěných měst říší Guge a Žangžung v západním Tibetu. Pro Tibeťany je putování, pouť za posvátnými místy, zdrojem osobní proměny, duchovní transformace.
Zavedou vás nejen do kdysi zakázané Lhasy s majestátním sídlem dalajlamů Potálou a do svatyní a chrámů velkých klášterů jako je Sera či Gandän, ale i do odlehlých míst oblíbených poustevníky, jóginy a poutníky jako je posvátná hora Kailás či Nebeské jezero Namccho.
Autoři nabízejí osobní zasvěcený pohled na krajinu nekonečných náhorních planin, obývanou kočovnými pastevci, i život vesničanů, obdělávajících úrodná údolí, sevřená mezi velehorskými štíty.
Tibet je i přes všechny politické a hospodářské změny, které od 50. let minulého století přináší jeho soužití s Čínou, stále do značné míry zahalen mlžným závojem nedostupnosti, nedosažitelnosti a skrytých tajemství.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku