Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Výchova a manipulace

Výchova a manipulace
Alina Wróbel
Rok vydání:2008
Vydavatelství:Grada Publishing
Stran:200
Skladem: na dotaz
Kategorie:Manželství, vztahy, sexualita
Motivace, úspěch, propagace
Psychologie, psychoterapie, psychiatrie
Kód:S01135
Podobné knihy:Asertivitou k sebedůvěře jak zvýšit sebevědomí


Cena 259,00 Kč s 10% DPH

Pro předběžnou rezervaci se musíte nejdříve přihlásit (registrovat).


Doufáme, že se stane odborným příspěvkem nejen pro pedagogiku, psychologii či sociologii, ale i pro mnoho dalších společenských oborů.
Autorka vymezuje základní definice manipulace, perspektivy, charakteristiky manipulace, pojetí manipulace v perspektivách mezilidské komunikace. Rozebírá manipulaci z hlediska psychologického, společenskopolitického, lingvistického a pedagogického. Vymezuje používané manipulační mechanismy a procesy. Text jistě osloví řadu studentů pedagog ických fakult, psychologie, sociologie, i zájemce o komunikaci.
Už staletí trvající střetávání manipulativní a komunikativní pedagogiky či autoritativních a antiautoritativních forem výchovy ukazuje, že otázka vhodné výchovy a rozvoje osobnosti dítěte je pokládána stále znovu a znovu. Kniha, kterou právě držíte v ruce, se proto věnuje právě těmto dvěma tématům - výchově a manipulaci.
Dokonce i na poli pedagogickém byla idea svobody a demokracie dovedena téměř do krajnosti - problémy manipulace, autority, řádu či kázně byly mnohdy interpretovány zkresleně a zjednodušeně.
Problematika manipulace náleží v současné době mezi aktuální témata, a to nejen ve výchově jako takové, ale i v širších společenských kontextech.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku