Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Cvičení pro pružnou postavu

Cvičení pro pružnou postavu
Lydie Raisin
Rok vydání:2007
Vydavatelství:Portál
ISBN:978-80-7367-068-9
Stran:160
Skladem: na dotaz
Kategorie:Zdravotní cvičení, sport, rehabilitace
Životní styl, výživa, kuchařky
Kód:S01078


Sleva 10% - z ceny 235,00 Kč s DPH
Nová cena 212,00 Kč s 10% DPHOpakujte čtyřikrát na obě strany.
Cvičte stejnou pozici, ale místo abyste drželi chodidlo zvenku, držte nohu za prsty (což je jednodušší!) a patu zvedejte od země.
Varianta
Cvičte čtyřikrát na obě strany.
Opakování
Asi na 12 vteřin se úplně uvolněte, než začnete s dalším opakováním.
Posaďte se na zem, nohy maximálně rozkročte, pak se uklánějte trupem co nejvíc nad levou nohu. Přitom držte levé chodidlo zvenku levou rukou. Vydržte 8 vteřin, vydechujte ústy. Pomalu zvedejte trup a přitom se nadechujte nosem.
Popis
Úklony v pase
Je tedy důležité naslouchat svému tělu. Také se liší doba protahování podle toho, kterou svalovou skupinu cvičíme. Všechny časové údaje jsou jen orientační a určují minimální dobu protažení. Takže - opusťte pozici až tehdy, když budete mít pocit, že jste protahování svalové skupiny dotáhli na maximum.
Pokud máte více času na cvičení, můžete bez váhání prodloužit protahovací fáze. Někteří udržují tuto polohu déle než minutu. Anderson (jeden z profesionálů, kteří stáli u zrodu strečinku) nazývá první fázi "easy stretch" a druhou "development stretch". Jedno je jisté - doba potřebná k uvolnění svalu je u každého člověka jiná.
Nepodceňujte strečink
(ukázka z knihy)
Lydie Raisin, profesorka tělesné výchovy, má dlouholeté zkušenosti ve výuce a vedení kurzů kondičního cvičení, je autorkou mnoha pohybových programů tělesného rozvoje a úspěšných publikací na téma udržování tělesné kondice.
Kniha poslouží všem, kdo si chtějí s minimálním časovým zatížením zachovat dobrou fyzickou kondici a tělesný vzhled a oddálit účinky stárnutí.
Program, založený na strečinku, je zvlášť zaměřen proti deformacím a tuhnutí svalů oblasti zad a bolestem páteře, pomáhá však také k udržování ohebnosti svalů, zlepšuje funkci svalů dýchacího ústrojí a přispívá k udržování tělesné kondice a dobré postavy. Jeho výhodou je, že cvičení lze provádět v domácím prostředí, knihu však využijí k doplňkovému domácímu cvičení i ti, kdo navštěvují fitcentra.
Autorka bohatě ilustrované knihy představuje úspěšný a vyzkoušený program patnáctiminutových cvičení na každý den po šest dní v týdnu, rozvržený na dobu jednoho měsíce.
Během času ztrácí tělo pružnost, záda tuhnou a hrbí se vlivem každodenního sedavého zaměstnání.
15 minut denně se strečinkem
Časově nenáročný program

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku