Trialogy na hranicích Západu chaos, tvořivost a nové posvěcení světa
Diskuse mezi matematikem a předním odborníkem na teorii chaosu, etnobotanikem a odborníkem na šamanismus, a uznávaným biologem a autorem teorie morfogenetických polí. Jsou fascinující výpravou do hraničních oblastí lidského bádání, jako je vztah mezi chaosem a vnějšími podněty lidské představivosti, povaha času a krajního bodu Omega, či vyhlídky na překročení hranic mezi vědeckým a mystickým pohledem na svět.
"Trialogy... jsou minovým polem plným mentálních sond, jedinečným výplodem vznešeného kruhu džentlmenských géniů ve chvíli nejosvícenějšího osvícení... knihou iniciační - knihou usilující přetvořit vnější i vnitřní krajinu naší kultury, stejně jako vědu a lidskou mysl." z předmluvy Jean Houstonové
Předmluva Jean Houstonová. Edice Nová éra. Přeložil Michal Synek.
Tyto přátelské rozhovory mezi třemi hluboce vzdělanými a myšlenkově otevřenými muži představují i po patnácti letech od prvního vydání čelní vlnu jednoho směru současného západního vědeckého bádání.
Tyto přátelské rozhovory mezi třemi hluboce vzdělanými a myšlenkově otevřenými muži představují i po patnácti letech od prvního vydání čelní vlnu jednoho směru současného západního vědeckého bádání.
Trialogy na hranicích Západu jsou výzvou pro nejhlubší úrovně našeho myšlení, zpochybňující naše názory na realitu, morálku a povahu života a vesmíru. Jsou knihou iniciační - knihou usilující přetvořit vnější i vnitřní krajinu naší kultury stejně jako vědu a lidskou mysl.
Čím může chaos obohatit náš život? Je apokalypsa proroctvím naplňujícím samo sebe? Jak mohou vědci a mystikové spolu obývat jednu planetu? Vyvíjí se věčné přírodní zákony? Existuje říše za prostorem a časem, obsahující formy a zákony tvořivosti, organizace a evolučních procesů, nebo se vesmír utváří přímo za chodu? Jsou vizionářské rostliny naším spojencem a průvodcem a je theobotanika klíčem k probuzení? Jak můžeme zbořit fundamentální bariéry ve svých myslích, abychom mohli vykročit do nové etapy lidského dobrodružství?
Spolu s nimi se vnímavý čtenář může zúčastnit fascinující výpravy do hraničních oblastí lidského bádání, jako je vztah mezi chaosem a vnějšími podněty lidské představivosti, povaha času a krajního bodu Omega, či vyhlídky na překročení mezí vědeckého a mystického pohledu na svět.
Kniha je záznamem diskusí mezi Ralphem Abrahamem, matematikem a předním odborníkem na teorii chaosu, Terencem McKennou, etnobotanikem a odborníkem na šamanismus, a Rupertem Sheldrakem, uznávaným biologem a autorem teorie morfogenetických polí, které se uskutečnily v Institutu v Esalenu v Kalifornii v roce 1989 a 1990.
Chaos, tvořivost a znovuposvěcení světa
Sdílet na Twitteru
Sdílet na Facebooku