Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Šelmy v aréně

Šelmy v aréně


Je to další román Lindsey Davisové, který srší životem, vtipem i tragickými událostmi.
Při sledování dějů poznáváme také život v tehdejších významných obchodních centrech na africké pevnině, hlavně ve věhlasném Trojměstí - Tripolitánii.
Osudy v nehostinné zemi se splétají a zamotávají, až se vyhrotí při krvavých zápasech v aréně.
Pátrání zavede Falcona s rodinkou, s jeho půvabnou inteligentní Helenou a děťátkem, do africké provincie, kam uprchl také Helenin bratr Justinus.
Pozná také, jaká řevnivost panuje mezi majiteli gladiátorských škol a zvěřinců, kteří se neštítí ani zabíjení nejkrásnějších zvířat konkurentů, a dojde dokonce k vraždám.
Dovezená zvířata se chovají ve zvěřincích při gladiátorských školách. Falco se při revizi účtů dobře obeznámí s tamějšími poměry a nezůstane stranou, když je náhodným svědkem podezřelých akcí.
Nejžádanější jsou lvi cvičení jako lidožrouti pro zápasy s odsouzenci na smrt, a mnoho zvířat se spotřebuje na tzv. štvanice v aréně, kdy spolu musí zápasit šelmy různých druhů anebo se stávají kořistí při fingovaném lovu.
A brzy zjistí, že největší příjmy mají dovozci dravých šelem, kterých Řím spotřebuje velké množství pro celou řadu her v arénách během mnoha svátků.
Tato akce mu nejen pomůže přijít si na slušné peníze a dostat se konečně do střední společenské vrstvy, ale umožní mu také získat přehled o majetku občanů.
Tentokrát si vymínil určité procento ze zisku, který jeho kontrola přinese do císařské pokladny.
Kanceláře císařského paláce nespěchají s vyplacením zaslouženého honoráře za práci, kterou Falco v poslední době vykonal, a tak se náš soukromý i císařský informátor nabídne na práci auditora při probíhajícím sčítání lidu.
Desáta kniha falconovské řady nás okamžitě uvádí do "věčného města" všedního dne.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku