Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Marilyn v textech, fotografiích a písních (kniha a audio CD)

Marilyn v textech, fotografiích a písních (kniha a audio CD)
Richard Havers, Richard Evans
Rok vydání:2010
Vydavatelství:BB Art
ISBN:978-80-7381-766-4
Stran:192
Skladem: na dotaz
Kategorie:Beletrie, matematika, různé
Psychologie, psychoterapie, psychiatrie
Kód:S00912


Cena 590,00 Kč s 21% DPH


Mimořádná publikace, která obsahuje životopis, 175 barevných fotografií a originální CD s dvaceti písněmi ikony filmového plátna - Marilyn Monroe.
Navzdory všemu Marylin stále baví svým smíchem a zpěvem.
Nicméně její dědictví po matce se začalo projevovat sílícími psychickými problémy. Po nevydařeném vztahu s Johnem Kennedym a jeho bratrem se cítila jako odhozená hračka. Její smrt byla pro veřejnost šok a ještě dnes se spekuluje o příčinách.
Marilyn nesnášela svou tak populární roli naivní blondýnky. Toužila být uznávaná jako skutečná umělkyně. Začala studovat drama a psychoanalýzu a jejím dalším manželem se stal dramatik Arthur Miller.
Její život na filmovém plátně vždy úzce souvisel s jejím životem osobním. Na vrcholu kariéry se vdala za dalšího miláčka Ameriky, baseballovou hvězdu Joa DiMaggia. Nepřinesl jí štěstí a zakrátko se rozvedli.
První náhodné fotografie ji posunuly o velký kus na vysněné dráze a ve spojení s filmovou kamerou zvlášť vynikl její půvab. Pomalu se rodila hvězda.
Vyrůstala v pěstounských rodinách a u tetičky Gladys. Tato dáma byl skutečnou milovnicí filmu, svou neteř přivedla na myšlenku stát se herečkou a změnila její fádní jméno Norma Jean na mnohem atraktivnější Marilyn.
Jako dítě strádala vedle matky, které vinou psychických poruch žila ve svém vlastním světě a nebyla schopná se o malou dcerku postarat.
Obdivovaly ji tisíce fanoušků, její filmy patřily k nejnavštěvovanějším, přesto se nikdy nezbavila pochybností o svých kvalitách a nízkého sebevědomí.
Marilyn, sexuální symbol 50. let 20. století, nepřestává fascinovat nejen svým vzhledem, ale i bouřlivým a nešťastným životem.
V mimořádné publikaci shromáždili autoři kromě mnoha nových faktů o životě plavovlasé hvězdy celou řadu fotografií.
Marilyn Monroe je nesmrtelným symbolem ženské krásy.
V textech, fotografiích a písních

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku