Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Posilování s balančními pomůckami

Posilování s balančními pomůckami
Mgr. Radim Jebavý, Mgr. Tomáš Zumr
Rok vydání:2009
Vydavatelství:Grada Publishing
Stran:176
Skladem: na dotaz
Kategorie:Zdravotní cvičení, sport, rehabilitace
Životní styl, výživa, kuchařky
Kód:S00678


Sleva 7% - z ceny 199,00 Kč s DPH
Nová cena 185,00 Kč s 10% DPH978-80-247-2802-5
Obsah:
Je trenér fitness a hlavní trenér Bootcampu. Problematice a potenciálu užití balančních pomůcek v praxi se věnoval ve své diplomové práci s názvem Alternativní posilování v atletice s využitím balančních pomůcek.
Profesně se zajímá zejména o kondiční trénink, koordinační a silové nároky různých sportovních disciplín, posilování a zpevňování s využitím balančních pomůcek, nutriční biochemii a fyziologiiVytváří a realizuje výživové plány, osobní a skupinové tréninky pro rekreační i vrcholové sportovce se zaměřením na tenis, fotbal, softball a golf.
vystudoval magisterský studijní program Tělesná výchova a sport na FTVS UK v Praze se specializací atletika - trenér I. třídy. Atletice se zaměřením na sprinty a štafetové běhy se aktivně věnuje více než 10 let. Je několikanásobný medailista a mistr ČR, akademický medailista a akademický mistr ČR a účastník ME v atletice. V současnosti je členem reprezentačního družstva bobistů, účastník závodů Světového poháru a MS.
Mgr. Tomáš Zumr
Také je kondičním trenérem některých předních českých triatlonistů, plavců, ženské softballové reprezentace a trenérem Bootcampu. S balančními pomůckami přišel poprvé do styku v roce 2005 a od té doby se staly nedílnou součástí jeho tréninkových jednotek. V roce 2008 se podílel jako spoluautor na DVD s názvem Kondiční příprava v triatlonu. Jeho součástí je rovněž využití balančních pomůcek v přípravě triatlonistůVyužitím labilních ploch se autor zabývá i ve své disertační práci.
vystudoval UK FTVS, obor trenérství, specializace atletika. Od roku 1998 působí jako asistent na katedře atletiky UK FTVS, kde je i koordinátorem atletické specializace Vrhy-hody a Atletického posilování. Sportu se věnuje od žákovských let. Do roku 2002 provozoval atletiku aktivně (převážně vrhačské disciplíny), nyní se více věnuje trenérské činnosti v atletickém oddíle VSK FTVS Praha.
Mgr. Radim Jebavý
4 Literatura
3 Závěr
2.5 Cvičení se speciálním zaměřením
2.4 Cvičení ve dvojici
2.3 Horní končetiny a trup
2.2 Trup
2.1 Dolní končetiny
2 Praktická cvičení
1.8 Bezpečnost a rady při cvičení
1.7.11 Ostatní
1.7.10 Medicinbal
1.7.9 Malé masážní míče a válce
1.7.8 Malé nafukovací míče (overball)
1.7.7 Velké nafukovací míče
1.7.6 Vzduchové úseče (podložky)
1.7.5 Balanční válcové úseče
1.7.4 Balanční kulové úseče
1.7.3 Balance step (malé balanční polokoule)
1.7.2 Aerobar
1.7.1 Aquahit (vak plněný vodou)
1.7 Balanční pomůcky
1.6 "Core training"
1.5 Posilování a zpevňování
1.4 Silové schopnosti
1.3 Koordinační schopnosti
1.2 Stabilita a rovnováha
1.1 Postura
1 Teoretická část
Obsah:
Publikace je přínosná i pro instruktory a lektory ve fitness centrech, jako doplňková literatura pro studenty sportovních směrů a všechny zájemce o kondiční trénink.
V neposlední řadě i rekreační sportovci a lidé pečující o své zdraví se dozví o možnostech zefektivnění pohybového projevu, vyrovnání svalových dysbalancí a posílení posturálního systému formou balančních cvičení.
Všichni zájemci najdou v knize návod, jak zkvalitnit, obměnit nebo zpestřit svou kondiční přípravu. Mnoho užitečných rad zde naleznou trenéři mládežnických i dospělých kategorií všech sportovních odvětví s nároky na silovou a koordinační přípravu.
Jsou přehledně graficky zpracovány a doplněny fotografiemi.
Cviky, rozdělené podle hlavních zapojovaných svalových segmentů, s použitím osvědčených balančních a dalších pomůcek nebyly dosud v České republice v publikovány.
Autoři nabízejí komplexní i lokální posilovací a zpevňovací cvičení s využitím široké škály balančních pomůcek, včetně podrobné charakteristiky, popisu zapojených svalových partií a možností změny obtížnosti cvičení.
Publikace seznamuje kondiční a výkonnostní sportovce a jejich trenéry s novými trendy v rozvoji silových a koordinačních schopností.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku