Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Konverzace, jazyk a jejich možnosti

Konverzace, jazyk a jejich možnosti


S hlavními představiteli tohoto směru v psychologii, Kennethem Gergenem, Johnem Shotterem a Lynn Hoffmanovou, je v trvalém kontaktu a svoje myšlenky a praxi dále rozvíjí v Houston Galvestone Institute v americkém Texasu.
Podobně jako jiní rodinní terapeuti byla ovlivněna Batesonovou komunikační teorií, teorií autopoiézy Umberta Maturany a hermeneutikou. Kromě toho však pro psychoterapii objevila teorii sociálního konstrukcionismu, který zdůrazňuje interaktivní a sdílenou povahu významů a zabývá se procesy utváření reality.
patří k předním postavám současné světové psychoterapie. Je hlavní představitelkou postmoderního spolupracujícího přístupu v terapii, který přímo navazuje na tradice rodinné, systemické a narativní psychoterapie. Její psychoterapeutický přístup má bohaté teoretické základy ve filozofii, psychologii, lingvistice, sociologii a biologii.
Harlene Anderson
Kniha je oceňována jak velkými postmoderními mysliteli současnosti, např. K. J. Gergenem a J. Shotterem, tak i lidmi z praxe, a to nejen psychoterapeuty, ale i sociálními pracovníky, pedagogy, personálními konzultanty, zkrátka všemi, pro něž je konverzace s druhými lidmi hlavním pracovním nástrojem
Kniha se setkala s celosvětovým ohlasem a byla přeložena již do sedmi světových jazyků. S neuvěřitelnou obratností v ní autorka propojuje teoretické koncepty s praktickými ukázkami své terapeutické práce.
Postmoderní přístup k terapii

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku