Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Kde modrý plamínek hoří

Kde modrý plamínek hoří
Kolektiv autorů
Rok vydání:1998
Vydavatelství:Moraviapress
Stran:182
Skladem: na dotaz
Kategorie:Beletrie, matematika, různé
Dětská literatura, dětská psychologie
Historie, filozofie
Kód:S00558
Podobné knihy:Vinnetou žije! - Pierre Brice o slavném filmu po 50 letech


Sleva 12% - z ceny 279,00 Kč s DPH
Nová cena 246,00 Kč s 10% DPHNěkteré pověsťo­ vé látky uvádíme v několikerém znění, abychom na takovém příkladu mohli uká­ zat jejich proměnlivost v různém pojeti. Za všemi texty jsou zkratky jmen autorů a pořadové čislo podle soupisů uvede­ nvch v závěru knihy.
Čet­né povídky mají blízko k vyprávěni ze ži­ vota (O lidech dobrych a zl.vch), v někte­ rých vystupují pověrečně bytosti (bosor­ ky, vodníci), jiné se vztahují k historickým postavám a událostem.
Povídky jsme seřadili do šesti volných skupin podle tematiky převláda­ jící v jednotlivych textech: jsou to místní pověsti, pověsti o zbojnících, o pokla­ dech, o strašidlecn a čertech, dále o čaro­ dějnicích a konečně o hastrmanech.
aby v jedné knize ukázali vypravěčské bohat­ ství, které i koncem 20, století existuje v iivěm povědomí převážně ve vesnickém prostředí.
Předkládáme čtenáii sbírku sto dvaceti pověstí, pověsťovych vyprávění a pověrečnvch (démonologických) poví­dek ze širokě oblasti jihovychodni Mora­vy, Tři regionální sběratelé se spojili,

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku