Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Svět archeologie

Svět archeologie
Neuvedeno
Rok vydání:2007
Vydavatelství:Universum
ISBN:978-80-242-2446-6
Stran:288
Skladem: na dotaz
Kategorie:Historie, filozofie
Náboženství a mytologie
Záhady, tajemství, záhadologie
Kód:S00534
Podobné knihy:Dvě tajemství krále Václava IV.
Marie Magdalská - Šifra mistra Leonarda, nebo evangelia?
Obracení Čech na víru aneb Rekatolizace po dobrém a po zlém
Svatá krev a svatý grál
Náboženství z opačného břehu


Cena 449,00 Kč s 10% DPH

Pro předběžnou rezervaci se musíte nejdříve přihlásit (registrovat).


Prezentací více než padesáti archeologických lokalit z různých částí světa vás tato publikace zve na cestu kolem světa: z Říma na Velikonoční ostrov (Rapa Nui) nebo z Athén do Borobuduru. Ale především na cestu časem - zpět k památkám a jednotlivým výtvorům dokládajícím činnost lidí, kteří dokázali vdechnout život kulturám, jež nás umí dodnes překvapovat.
Za každým velkým objevem se totiž mnohdy skrývají roky příprav, během nichž bylo nutno překonat mnoho překážek.
V obou částech knihy je věnována zvláštní pozornost hlavním aktérům výzkumu a ve vybraných případech jsou vloženy i jejich krátké životopisy, jež "líčí jejich skutky", ale současně též poukazují na nepochopení a obtíže, na něž tyto osobnosti při své práci narážely.
Egypt, Blízký a Střední východ; Řecko a helénský svět; Etrurii, Řím a římský svět; Asijské kultury; Předkolumbovskou Ameriku; Afriku a Oceánii.
Druhá část knihy vychází z vytyčení významných zeměpisně-kulturních oblastí a představuje čtenářům největší objevy a nejreprezentativnější archeologické lokality jednotlivých zkoumaných kultur. Tato část je rozdělena do sedmi sekcí - na Prehistorii;
ta první předkládá čtenářům historii archeologie od jejích prvních rozporuplných krůčků až po dnešek a představuje techniky práce, jež dnes archeologové používají v terénu i v laboratoři. Značný prostor je vyhrazen prospekci a stratigrafii, které způsobily v archeologii převrat. Velkou pozornost autoři věnují rovněž přínosu nových technologií, jež se ukázaly být cenné ve všech fázích bádání a přispěly např. k rozvoji podvodní archeologie, která se nezbytně vyznačuje osobitými charakteristickými rysy.
Kniha je rozdělena do dvou částí:
Tato publikace si klade za cíl popsat utváření a vývoj tohoto vědního oboru, jenž si v průběhu 20. století vydobyl v rámci historických studií přední místo a velice rychle se v posledních desetiletích rozvíjel.
Tím oborem je archeologie.
Snad jen jeden obor dokáže současně kombinovat poznávání dějin, dobrodružství a vědu a neporušit přitom kouzlo, kterým si čtenáře podmaňuje každé z těchto odvětví lidské činnosti.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku