Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Dracula Krvavý Vlad III. Napichovač

Dracula Krvavý Vlad III. Napichovač
Luboš Y. Koláček
Rok vydání:2011
Vydavatelství:Akcent
Stran:269
Skladem: na dotaz
Kategorie:Beletrie, matematika, různé
Historie, filozofie
Náboženství a mytologie
Kód:S00164


Sleva 7% - z ceny 229,00 Kč s DPH
Nová cena 213,00 Kč s 10% DPHTo všechno se dělo za Draculy v tom nakonec hrůzyplně pustém, od lidí i zvířat opuštěném Valašsku…
Historici dodnes připomínají jeho bitvy a někdejší krvavou partyzánskou válku, smělé přepady a tisíce těl osmanských nájezdníků - i lidí místních - naražených na kůlech.
Faktem zůstává, že Vlad Tepeš častokrát potvrdil hrůznou legendu, která se o něm již za jeho života rozšířila nejen balkánskými zeměmi, ale i daleko na západ i na východ.
Pravda, pro někoho je to nebývale odporný, zvrhle krutý vládce-psychopat, pro jiné slavný turkobijce, jedno z nejstatečnějších knížat střední a jihovýchodní Evropy ve středověku.
Draculovy hrdinské činy, které se ještě za jeho života staly legendami, se šířily světem a získaly mu reputaci téměř nezpochybnitelnou.
Legendární Dracula, známější jako literární a filmový hrabě Dracula (neboť právě podle něj bude o více než čtyři století později pojmenován slavný Stokerův literární upír) se narodil roku 1431 ve zdech pyšného panovnického hradu Sighisoara na dnešním území Rumunska.
Tak byl nazýván historický valašský kníže Vlad III. Dracula.
Tepeš čili Napichovač - samozřejmě lidí a na kůl!

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku