Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Konopí a konopné drogy - adiktologické kompendium

Konopí a konopné drogy - adiktologické kompendium
Michal Miovský a kolektiv
Rok vydání:2008
Vydavatelství:Eugenika
ISBN:978-80-247-0865-2<
Stran:548
Skladem: na dotaz
Kategorie:Emoce, podvědomí, sebepoznání
Léčení nemocí, diagnostika, etikoterapie
Psychologie, psychoterapie, psychiatrie
Kód:S00124
Podobné knihy:Nemoc jako cesta


Cena 599,00 Kč s 10% DPH

Každý čtenář má možnost detailně sledovat původ jednotlivých informací a ověřovat si dílčí závěry. Hodnocení těchto závěrů je již ponecháno na něm samotném.
Kniha je zpracována s kritickým náhledem na rozpornost některých vědeckých nálezů. Jsou tedy diskutovány zdroje různých zkreslení a vysvětlovány některé důležité souvislosti nebo omezení některých studií, které byly v minulosti nejednou desinterpretovány atd.
Čtenář tak dostává informace, které jsou zasazené do historických souvislostí, může sledovat vývoj výzkumu a proměny stanovisek odborné veřejnosti až do současnosti.
Autoři současně vypracovali k většině témat historický přehled vývoje vědeckého poznání.
Leč časové zpoždění je nutnou daní monografických děl tohoto rozsahu.
Výzkum jde v případě konopí kupředu tak ostrým tepem, že od doby redakční uzávěrky některých kapitol již byly publikovány další významné práce.
Kniha přináší průřez tématem od historie a kulturní antropologie přes klinickou perspektivu až po hospodářské a léčebné využití a drogovou politiku a právo.
Cílem publikace je seznámit širší odbornou veřejnost se současným stavem znalostí z této oblasti.
Současně neexistuje jiná skupina látek, ve které by bylo možné narazit na tolik kontroverzí. S těmi se je koneckonců možné setkat i v České a Slovenské republice.
O této skupině látek toho bylo v porovnání s jinými skupinami látek publikováno z kvantitativního hlediska ve světové literatuře snad nejvíce.
Snahou celého autorského kolektivu bylo představit výhody tohoto přístupu právě na tak obtížném tématu, jakým konopné drogy jsou.
Přáním celého autorského kolektivu bylo nabídnout materiál pro kultivovanou odbornou i veřejnou diskuzi o celospolečensky náročném tématu konopných drog, tedy diskuzi založenou na poznatcích z výzkumu a klinické praxe, nikoli na dojmech, mýtech nebo účelových a populistických desinterpretacích či nepřesnostech.
Tato kniha je v českém a slovenském prostředí unikátním publikačním projektem, který trval pět let, je ukázkou aplikace tzv. mezioborového přístupu k návykovým látkám.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku