Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Šest žen Jindřicha VIII.

Šest žen Jindřicha VIII.
Antonia Fraser
Rok vydání:2007
Vydavatelství:Domino
ISBN:80-7303-257-0
Stran:496
Skladem: na dotaz
Kategorie:Beletrie, matematika, různé
Historie, filozofie
Kód:S00026
Podobné knihy:Vanya The Fairy Premium Figure
Shakira The Fairy Premium Figure


Cena 369,00 Kč s 10% DPH


48 stran barev. obrazová příloha
Dodatečné informace:
Ačkoli autorka cituje pouze doložená fakta a kniha má neobyčejně široký záběr, čte se jedním dechem, spíše jako román než historická publikace.
Jejich osudy jsou nevyhnutelně spjaty i s králem samotným, a tak na stránkách knihy sledujeme postupný přerod krásného a galantního mladíka v obézního a neurvalého panovníka. Nesmírně poutavou formou se čtenář seznamuje s tudorovskou Anglií, okázalou nádherou královského dvora i jeho intrikami, s bojem o mezinárodní vliv, rozchodem s Římem a počátky protestantské reformace.
Autorka se snaží nahlédnout za stereotypy, na základě řady dobových svědectví i jejich moderních výkladů se jí daří živě vykreslit charaktery jednotlivých Jindřichových chotí.
Všechny prokázaly obdivuhodnou inteligenci a sílu v době, kdy se ženské pohlaví považovalo za méněcenné, každá však byla jiná, měla své sny, touhy, přání a cíle.
Stará anglická říkačka v obecném povědomí stereotypně charakterizuje šest žen Jindřicha VIII., ale Antonia Fraser v této knize dokládá, že Kateřina Aragonská, Anna Boleynová, Jana Seymourová, Anna Klevská, Kateřina Howardová a Kateřina Parrová nebyly bezduchými figurkami otáčejícími se kolem všemocného krále.
"Rozvedená, sťata, zemřela; rozvedená, sťata, přežila."

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku