Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Tajný život císařovny Josefíny

Tajný život císařovny Josefíny
Carolly Erickson
Rok vydání:2008
Vydavatelství:Domino
ISBN:978-80-7303-394-1
Stran:380
Skladem: na dotaz
Kategorie:Beletrie, matematika, různé
Historie, filozofie
Záhady, tajemství, záhadologie
Kód:S00024
Podobné knihy:Můj muž král Karel IV.
Tvůrci od Shakespeara a Dürera k Picassovi a Tiffanymu
Kvantový svět
Nové světy ve vesmíru
Evropa tančila valčík


Cena 229,00 Kč s 10% DPH


Autorka líčí Josefínin život jako příběh plný nesnází a ambicí, šťastných náhod i houževnaté touhy po přežití. Ve své hrdince však nevidí rozmarné, povrchní a lehkomyslné stvoření, jako tomu bývá v Napoleonových životopisech, nýbrž silnou a samostatnou osobnost, jíž slabosti pouze dodávají lidský rozměr.
Carolly Erickson ani tentokrát nezklamala své početné čtenáře, kteří si jí cení jako "vypravěčky plnokrevných příběhů".
S grácií sobě vlastní jej pak doprovázela při jeho strmé cestě až na samý vrchol moci. On vládl na bojištích, ona společenskému životu. Byla největší láskou jeho života, i když se s ní rozvedl, protože toužil po dědici...
Díky svému mimořádnému šarmu, smyslnosti a přirozené inteligenci se stala hvězdou porevolučních salonů a milenkou vlivných politiků, ale k úžasu mnohých se provdala za téměř neznámého generála Bonaparta.
Mládí v tropickém ráji ukončil smluvený sňatek s francouzským aristokratem, popraveným za Revoluce, kdy i samotnou Josefínu jen o vlásek minula smrt pod gilotinou.
Píše se rok 1814. V zámku Malmaison si stárnoucí a nemocná císařovna Josefína, bývalá manželka Napoleona Bonaparta, krátí dlouho chvíli vzpomínkami na svůj neobyčejný život, plný událostí a nečekaných zvratů, které ji, dceru chudého majitele plantáží na Martiniku, dovedly až na francouzský trůn, jež sdílela s nejmocnějším mužem Evropy.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku