Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Buddhismus pro začátečníky

Buddhismus pro začátečníky
Novinka

Thubten Chodronová
Rok vydání:2017
Vydavatelství:Barrister & Principal
ISBN:978-80-7364-053-8
Stran:160
Skladem:ano
Kategorie:Náboženství a mytologie
Meditace, mystika
Kód:CRPST237


Sleva 7% - z ceny 249,00 Kč s DPH
Nová cena 232,00 Kč s 10% DPH


kusů


Předmluva Jeho svatost Dalajlama.

Kniha vás ve 21 kapitolách provede základními koncepty buddhismu (např. Podstata buddhismu, Meditace, Karma, Umírání, Práce s emocemi, Duchovní vedení, Rodina a děti atd.)

Každé téma je obohaceno otázkami, se kterými se Chodronová při své výuce nejčastěji setkávala.

Kniha je určena nejen pro „začátečníky, kteří by rádi prakticky uvedli buddhismus do svého každodenního „západního“ života, ale je určena i pokročilejším.

Buddhismus pro začátečníky je kniha, která původně vzešla z nejčastějších dotazů, se kterými se autorka při své letité výuce setkávala, a to jak na Východě, kde je buddhismus tradičním náboženstvím, tak na Západě, kde je buddhismus něčím neznámým.

Buddhismus pro začátečníky je knihou nejen pro ty, kteří se začínají o buddhismus zajímat, ale i pro ty, kteří jsou již na cestě, a potřebovali by sami systematičtější poučení ohledně některých témat.

Kniha je uspořádána do 21 kapitol. V každé kapitole autorka odpovídá na nejčastěji kladené otázky v rámci daného tématu. V knize naleznete jak kapitoly zabývající se klasickými buddhistickými tématy, jako jsou třeba cíle buddhismu, karma, meditace, tak kapitoly, které se zabývají otázkami, které jsou nám na Západě bližší – jako např. vědou a znovuzrozením, emocemi v našem každodenním životě, dharmou a sociálním aktivismem. Na otázky Chodronová odpovídá jednoduchým a srozumitelným jazykem, aby pomohla čtenářům porozumět daným tématům a zároveň je navedla k tomu, jak mohou jednotlivé buddhistické principy vnést do každodenního západního způsobu života.

Na tuto knihu lze tedy nahlížet i jako na příručku, která radí, jak vést mírumilovnější, ohleduplnější a spokojenější život, aniž by se člověk ihned musel stát buddhistou.

Thubten Chodronová

se narodila v USA. V roce 1975 začala se studiem a praxí tibetského buddhismu v Nepálu a Indii. Stala se mniškou. V současné době cestuje po celém světě, přednáší a vede meditační ústraní.

Díky svému původu se jí v knize daří velice jasnou formou vysvětlovat buddhistickou filosofii a praxi tak, aby jí rozuměli lidé se „západním“ myšlením.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku