Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Nekonečná hra - jak dosáhnout dlouhodobého úspěchu v podnikání

Nekonečná hra - jak dosáhnout dlouhodobého úspěchu v podnikání
Novinka

Simon Sinek
Rok vydání:2021
Vydavatelství:Jan Melvil Publishing, s.r.o.
ISBN:978-80-7555-136-8
Stran:224
Skladem:ano
Kategorie:Řízení, management, ekonomika
Motivace, úspěch, propagace
Ekonomie, komunikace, prodej
Kód:BBP16016
Podobné knihy:Lídři jedí poslední - proč některé týmy drží pohromadě a jiné se rozpadají


Sleva 11% - z ceny 329,00 Kč s DPH
Nová cena 293,00 Kč s 21% DPH


kusů


Poslouchal jsem jednou podcast svého oblíbeného blogera a náhle pochopil, že se mu nikdy nevyrovnám. Napadlo mě: Má smysl pokračovat? K čemu moje snažení vůbec je? Přemýšlím takto občas i o svém podnikání a o mnoha dalších oblastech života. Myslím, že znáte ten pocit údivu i marnosti, kdy vidíte, že je někdo o několik tříd lepší než vy.

Dost mě proto uklidnilo, že i autor světových bestsellerů, vyhledávaný kouč a řečník Simon Sinek, v novince Nekonečná hra přiznává, že kdysi také uvízl v pasti srovnávání.

Sinek našel – aspoň pro mě – docela sugestivní odpověď: mít důstojného rivala, s kterým se porovnáváme, je žádoucí, protože díky němu máme pokoru i svižnost – jen se nesmíte srovnávat v rámci takzvané konečné hry. Tedy ve srovnávání snadno měřitelných cílů: větší obrat, více fanoušků, větší majetek. Nevydávejte se touto cestou, nefunguje to!

Dlouhodobě úspěšní jedinci a zejména firmy totiž nemají zrak hypnoticky upřený na bankovní konta a kvartální výsledky: čísla je zajímají jako palivo pohánějící jejich jasně zformulovanou ušlechtilou vizi. Zajímají je pocity zaměstnanců, (ne vždy jen spokojenost akcionářů), zajímá je svět, z něhož si půjčují a do něhož něco vracejí – vše s výhledem do daleké budoucnosti. Hrají eticky a hrají nekonečně. Sinek na příkladech uvádí, že lídři takových společností často myslí až daleko za hranice doby, kdy tady už sami nebudou.

Nekonečná hra není náročná ani rozsáhlá knížka – zato vás možná, tak jako mě, vtáhne od první do poslední stránky a přivede k úvahám nad širšími souvislostmi současné krize hodnot.

Byznys je hra, jejíž pravidla si nemůžeme zvolit. Můžeme si však vybrat, zda ji budeme hrát s konečným, nebo nekonečným nastavením mysli.

„Nekonečnou hru jsem napsal pro všechny, kdo se nebojí změnit status quo a budovat realitu, která naplňuje naši hluboce zakořeněnou potřebu cítit se bezpečně a vytvářet hodnoty, jež nás přesahují.“

Autor bestsellerů Začněte s PROČ a Lídři jedí poslední představuje metodu trvale úspěšného podnikání. V nekonečné hře není cílem porazit konkurenci, ale vybudovat nesmrtelnou firmu, již milují zaměstnanci, zákazníci i akcionáři. Ikonu, která bude prospěšná lidem i komunitám, v nichž působí, a která přežije změny i otřesy trhu a současně zůstane zisková.

Na existenčních dramatech řady společností vám Sinek přesvědčivě ukáže, že k vybudování takového podniku musíte následovat ušlechtilou vizi a mít odvahu z ní neslevit. Nadchne vás pro celistvější přístup k byznysu, díky němuž se krátkodobý růst nebo snaha stát se „jedničkou na trhu“ změní v zastaralé koncepty. S nekonečným nastavením mysli totiž začnete vyhrávat zejména sami nad sebou.

„Ve hře života, jako v každé nekonečné hře, není cílem zvítězit, nýbrž hrát dál. Zasvětit život službě jiným. Nikdo z nás nechce mít na náhrobním kameni vytesaný poslední stav svého bankovního konta. Chceme, aby si nás lidé pamatovali za věci, které jsme pro ně učinili. Oddaná matka. Milující otec. Věrný přítel. Služba druhým je ve hře života klíčová. Nekonečnou hru života můžete hrát jen jednou. Je jen na vás, jakou cestu si zvolíte.“

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku