Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Albánie kráska se špatnou pověstí (kniha a DVD)

Albánie kráska se špatnou pověstí (kniha a DVD)
Miroslav Náplava, Petr Horký
Rok vydání:2012
Vydavatelství: Nakladatelství Jota, s. r. o
ISBN:978-80-7217-834-6
Stran:228
Skladem: na dotaz
Kategorie:Zeměpis, cestování
Kód:A34525


Cena 498,00 Kč s 10% DPH

Pro předběžnou rezervaci se musíte nejdříve přihlásit (registrovat).


Víte vůbec, kde leží ten stát fantastických horských scenerií a divokého mořského pobřeží? Evropská země, a přesto jako by byla z jiného kontinentu…

První prezident Ahmet Zogu změnil ze dne na den republiku v monarchii a sám sebe prohlásil za krále Zoga I. O čtyřicet let později Albánii prohlásil stalinistický vůdce Enver Hoxha prvním ateisticko-humanistickým státem planety. Jedinou povolenou vírou se tehdy staly komunistické ideály střežené tajnou policií Sigurimi. Malý osamocený stát se opevnil statisíci betonových bunkrů a žil v úplné izolaci po svém. I dnes je to země, kde stále existuje krevní msta a mafie není pojmem z dobrodružných románů. Ale pozor! Cizinec je zde váženým hostem.

Petr Horký a Miroslav Náplava hledali v Albánii během posledních několika let opakovaně odpovědi na řadu otázek. Jaké věno dostane albánská nevěsta? Dostává ještě dneska ženich od rodičů nevěsty během svatby kulku, aby ji mohl beztrestně zabít v případě nevěry? Proč nazýváme Albánii Zemí orlů, když je to úplná blbost? A proč do Albánie vůbec jezdit…?

Dokumentární film a kniha jsou opět společným projektem Nakladatelství JOTA, sdružení Camera Incognita a společnosti Piranhafilm. Knihu v dárkovém balení doplňuje DVD s cestopisným filmem, který vás zavede přímo do srdce podivuhodné Albánie.


Přidat k oblíbeným odkazům Doporučit příteli Tisk informací Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+