Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Vilcacora léčí rakovinu - polský misionář páter Edmund Szeliga udivil svět

Vilcacora léčí rakovinu - polský misionář páter Edmund Szeliga udivil svět
Grzegorz Rybinski, Roman Warszewski
Rok vydání:2000
Vydavatelství:Tower Press 100083
ISBN:80-238-5153-5
Stran:151
Skladem: na dotaz
Kategorie:Léčení nemocí, diagnostika, etikoterapie
Léčení přírodními prostředky, herbáře
Životní styl, výživa, kuchařky
Kód:100083
Podobné knihy:V souznění se sebou (7.díl)


Sleva 30% - z ceny 135,00 Kč s DPH
Nová cena 95,00 Kč s 10% DPH
Páter Szeliga v knize hovoří o způsobech léčení a předcházení mnoha chorob, které trápí naší civilizaci, včetně rakoviny a dokonce AIDS.

Své lékařské úspěchy dokumentuje a uvádí i názory lékařů z různých klinik. Otevírá nám dveře do největší přírodní lékárny na světě.

Vilcacora (Uncaria tomentosa) je velká, dřevnatá liána, rostoucí ve vysokých polohách tropických lesů. Za svůj charakteristický název vděčí rostlina trnům umístěným u základu listů, jimiž se zachytává o kmeny stromů. Tyto pomalu rostoucí rostliny potřebují 20 let, aby dosáhly zralosti. Přitom dorůstají až 30 metrů délky.

Indiáni Ashaninkové získávají léčivý vývar vařením její kúry a kořenů. Na celém světě existuje více než 60 druhů Uncarie, ale pouhé dva z nich, pocházející z Peru, mají zadokumentované léčivé vlastnosti. Uncaria tomentosa, stejně tak jako Uncaria guianensis jsou zdřevnatělými liánami majícími trny připomínající kočičí drápy. Obě rostou v džungli v oblasti Amazonie v Peru. Od té doby je vilcacora prodávána v celé Jižní Americe, a to buď ve formě čaje a nebo kapslí. Španělsky psané etikety ujišťují, že lék v obou formách může pomoci při léčení rakoviny, artrózy, zánětu žaludku a hormonálních potížích u žen.
V roce 1972 u něho lékaři zjistili koncové stadium rakoviny plic. S ohledem na bezradnost konvenční medicíny se jeden ze synů Dona Luise obrátil s prosbou o pomoc na starou indiánskou bylinkářku. Ta mu poradila, aby otci dával vývar z vilcacory. Don Luis ho pil několikrát denně. Po šesti měsících se rakovina beze stopy ztratila, a co více, Don Luis se v plném zdraví dožil devadesátky.
Jedním z počátečních případů použití vilcacory při léčení člověka nepatřícího k místním indiánům byl jistý Don Luis, sedmdesátiosmiletý plantážník z Peru.
Užívají ji při léčení širokého spektra zdravotních potíží spojených s imuinitním systémem a trávicím traktem. Tato tradice se však uchovala pouze v ústním podání, nikoli písemnou formou.
Na rozdíl od mnoha populárních bylin majících dlouhou tradici v asijské či západní bylinářské kultuře, o vilcacoře se hovoří pouze v několika zápisech. Její používání domorodci v amazonské džungli sahá stovky generací zpět.
I když oba dva druhy mají podobné vlastnosti, pouze Uncaria tomentosa, která roste ve vyšších polohách obsahuje izopteropodin, jenž je podle názoru dr. Keplingera látkou která nejaktivněji povzbuzuje imunitní systém. Podle klinických hodnocení a zkušeností peruánských lékařů se považuje z těchto dvou odrůd Uncaria tomentosa za cennější.


Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku