Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Archeus (kniha a audio CD) - fragment radostné vědy o trpaslících

Archeus (kniha a audio CD) - fragment radostné vědy o trpaslícíchVáclav Cílek se stal v roce 2009 laureátem Ceny Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.
RNDr. Václav Cílek CSc., který se zabývá různými aspekty environmentální geologie, ve spolupráci s přírodovědci různých oborů a archeology. Publikoval asi 300 odborných článků, kolem 400 esejí, spolupracoval na zhruba třiceti knižních titulech, z nichž nejznámější jsou asi jeho "Krajiny vnitřní a vnější". Cenu ministra získal za výrazný přínos k popularizaci české vědy, zejména geologie a klimatologie.
Cenu ministra životního prostředí za rok 2006.
Jeho knihy Krajiny vnitřní a vnější (2002) a Makom. Kniha míst (2004) se staly literární senzací. Václav Cílek za ně obdržel Cenu Toma Stopparda za rok 2004 a
Od roku 1995 vede na Karlově univerzitě kurzy týkající se krajiny a historie.
Po roce 1990 se naplno věnuje studiu klimatických oscilací a změn prostředí v nejmladší geologické minulosti.
V Geologickém ústavu AV ČR se nejprve zabýval uranovými ložisky a výzkumem měsíčních hornin.
vystudoval Přírodovědeckou fakultu Karlovy univerzity, obor geologie ložisek.
Václav Cílek (*1955)
Nedílnou součástí knihy je CD Anarcheus s hudbou Pavla Fajta.
Tyto záležitosti jsou hodnoceny převážně z hlediska převozníka trpaslíků, který si klade otázku, kam tento malý národ odešel.
Text je dále doplněn příbuznými esejemi o ostré hranici stínu, Sokratově vězení a současných ekonomických a klimatických změnách.
Základem knihy je dlouhá stať o trpaslících, jejich druzích, národohospodářském významu a obecně o záležitostech ukrytých v zemi, ať již se jedná o základní věštebnou symetrii, etruské podsvětní bohy či obyčejné permoníky.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku