Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


108 meditací, jógových rad, postřehů a pokynů pro pokročilé

108 meditací, jógových rad, postřehů a pokynů pro pokročilé
JUDr. Eduard Tomáš
Rok vydání:2012
Vydavatelství:Avatar
ISBN:978-80-85862-77-5
Stran:282
Skladem: na dotaz
Kategorie:Jóga
Meditace, mystika
Kód:004068
Podobné knihy:Umění meditovat
Světlo vědomí
Beseda bohů - Psychologie skutečnosti
Vše o meditaci
Světlo meditace učení kundaliní-mahájógy (ve slevě jediný výtisk !)


Cena 395,00 Kč s 10% DPHV Tibetu je číslo 108 považováno odjakživa za šťastné. 108 meditací, rad a pokynů obsažených v knize jsou určeny pro vnitřně pokročilé zájemce o duchovní prohloubení a Poznání.

JUDr. Eduard Tomáš (25. 11. 1908 - 26. 5. 2002) byl významný český mystik, jogín a spisovatel.

Narodil se v polském (tehdy rakousko-uherském) Přemyšlu českým rodičům, s nimiž žil v několika evropských zemích. Pak se usadil v Praze, aby zde vystudoval Právnickou fakultu Karlovy univerzity. Po úspěšném ukončení studií působil v různých úřadech. Na konci 2. světové války byl hejtmanem na Kladensku a tam se také významně zapojil do událostí květnového povstání.

Úřednická zaměstnání pak vykonával až do roku 1955, kdy byl přeložen k manuální práci.

Během svého života se setkal s několika významnými duchovními učiteli, například s Františkem Drtikolem a Paulem Bruntonem. Jeho duchovní cestu významně ovlivnila také manželka Míla. V devadesátých letech 20. století se také v Praze setkal s Dalajlámou (oba se rozpoznali jako známí z minulého života v Tibetu).

Počátkem proslulosti Eduarda Tomáše byly přednášky v pražské Unitárii v 60. letech 20. století. Jeho dalšímu veřejnému působení zabránil komunistický režim. Znovu veřejně působit mohl až po sametové revoluci v roce 1989. Do širšího povědomí se dostal díky televiznímu cyklu "Gen, 100 Čechů dneška", později také díky televiznímu seriálu "Paměti mystika".

Mnoho času trávil na své chatě u Sázavy, kde jej také navštěvovali jeho přátelé či duchovní přívrženci. Přestože jej mnoho osob považovalo za duchovního mistra, odmítal vystupovat jako typický guru a neměl přímé žáky. Za nejvyššího učitele vedoucího k realizaci považoval "Absolutno" stojící mimo personifikovanou osobu.

Na sklonku svého života uspořádal v pražské Lucerně sérii přednášek (v červnu a říjnu 2001 to byly přednášky Zkratky duchovní cesty I a Zkratky duchovní cesty II, v únoru 2002 přednáška Nebeská stezka).

Eduard Tomáš je autorem řady knih s duchovní tematikou, ve kterých přibližuje duchovní tematiku veřejnosti formou beletrie (Milarepa, Metafyzické příběhy, Duha v zrcadle), filosoficko-mystických textů i formou rad, návodů a doporučení pro duchovní praxi. Pro příběhy do svých knih často čerpal inspiraci ze skutečných událostí svého života a vlastní duchovní praxe. Některé z jeho prací jsou řazeny do literatury science fiction.

Milarepa - román o životě tibetského světce Milarepy
Metafyzické příběhy - dvě knihy povídek s duchovní tematikou
Paměti mystika I - autobiografie, knižní zpracování TV seriálu
Paměti mystika II
Duha v zrcadle - satirický román z českého duchovního prostředí 60. let 20. století
999 otázek a odpovědí na cestě Poznání, vydáno 1993 - nauka zpracovaná formou otázek a odpovědí
108 meditací - návody a inspirace pro meditační praxi
Jóga pozornosti
Jóga Velikého symbolu
Praxe jógové filosofie (společně s Mílou Tomášovou)
Umění klidu mysli
Kamenná sekyra, vydáno roku 1992
Tajemství jogínovo - 1993
Růžový elixír - 1994

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku