Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Druhy psychedelické zkušenosti - klasický průvodce účinky LSD na lidskou psychiku

Druhy psychedelické zkušenosti - klasický průvodce účinky LSD na lidskou psychiku
Robert E. L. Masters, Jean Houstonová
Rok vydání:2004
Vydavatelství:DharmaGaia
ISBN:80-86685-18-7
Stran:413
Skladem: na dotaz
Kategorie:Léčení nemocí, diagnostika, etikoterapie
Léčení přírodními prostředky, herbáře
Psychologie, psychoterapie, psychiatrie
Kód:003009
Podobné knihy:Bible stylu módní manuál úspěšných žen a mužů
Symbolika nemocí


Cena 398,00 Kč s 10% DPH

Pro předběžnou rezervaci se musíte nejdříve přihlásit (registrovat).


Dvojice světoznámých amerických výzkumníků prováděla rozsáhlý klinický výzkum s různými psychedeliky od poloviny 50. let až do jejich zákazu o deset let později. Jejich pionýrská studie Druhy psychedelické zkušenosti poprvé vyšla v roce 1966, tedy přesně v době, kdy byla uzákoněna první právní omezení ohledně užívání psychedelických látek, a rovněž patřila mezi oběti tohoto vyloučení. Proto se již nepodařilo dostatečně prozkoumat slibné výsledky jejich výzkumů.

Tato kniha se vyhýbá divokým výstřelkům, tolik typickým pro oba póly běžného pohledu na toto téma. Je ojedinělá tím, jak osvětluje možnosti a omezení psychedelik, stejně jako na techniky práce s nimi a klíčovou roli kvalifikovaného průvodce touto zkušeností v celé její bohaté škále od čistě estetických smyslových vjemů přes sebeléčení starých traumat a psychologické vhledy až po hluboký náboženský zážitek. Kniha tak představuje střízlivé a směrodatné zhodnocení této dosud nejkontroverznější metody zkoumání lidské psychiky. V době, kdy se legalizace drog znovu stává stále důležitějším tématem, představuje vítaný a velice potřebný protiklad k dnešní hysterii, která tuto problematiku obklopuje. Doslov Jiří Horáček.

"Psychedelika jako LSD poskytují ten nejlepší přístup k obsahům a pochodům lidské mysli… Existuje nesmírná řada způsobů hodnotného uplatnění psychedelik, které lidé ještě neprozkoumali, protože naše společnost dosud tyto konstruktivní možnosti neuznala… Bohužel si však jen málokdo uvědomuje velikost této ztráty." Robert E. L. Masters
"Jedna z nejdůležitějších knih století; prostě nejskvělejší dostupná publikace, která se zabývá psychedelickou zkušeností." Stanley Krippner
"Podivuhodná kniha… nejlepší kniha, která kdy byla na tomto složitém poli napsána." Timothy Leary
"Fascinující… provokativní… První popis mnohonásobných zkušeností, dostupných pomocí těchto látek, který se vztahuje k západní kultuře a experimentálnímu výzkumu."

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku