Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Anonymní hebrejská kronika z raně novověké Praze

Anonymní hebrejská kronika z raně novověké Praze
David Avraham
Rok vydání:2013
Vydavatelství:Academia
ISBN:978-80-200-2261-5
Stran:152
Skladem:poslední kusy
Kategorie:Beletrie, matematika, různé
Historie, filozofie
Náboženství a mytologie
Kód:002217
Podobné knihy:Pět žen Rudolfa II
Ludvík XIV. a královská rodina
Velké dějiny zemí Koruny české (díl 4.a) 1310-1402
Dějiny anglického národa
Paměti českého krále Jiříka z Poděbrad


Sleva 10% - z ceny 350,00 Kč s DPH
Nová cena 315,00 Kč s 10% DPH


kusů

dále překlad historického úvodu Avrahama Davida, s autorovým souhlasem mírně upravený pro českého čtenáře, historická studie Markéty P. Rubešové (překlad) věnovaná dějinám Židů v zemích Koruny české v daném období a bibliografie a rejstřík.
Samotný text kroniky doplňuje edice dvou krátkých martyrologických textů vztahujících se k životu židovské komunity v rozmezí první křížové výpravy a roku 1520,
Kronika představuje významný, českým čtenářům dosud neznámý historický pramen pro studium českých dějin i dějin židovských obyvatel Českého království.
Detailnější a zvláště zajímavé je vyprávění v druhé části díla, kde autor líčí události odehrávající se za jeho života nebo za života tehdy ještě žijících starších členů pražské židovské obce, mimo jiné také uvěznění představitelů obce včetně proslulého rabbiho Löwa.
Těžištěm vyprávění zůstává Praha a České království, ale autor nepomíjí ani širší kontext významných evropských událostí.
Neznámý autor líčí historii pražské židovské obce od roku 1389 (kdy došlo v Praze k velkému židovskému pogromu) do doby prvních Habsburků na českém trůně.
Český překlad rukopisu, který byl poměrně nedávno objeven izraelským badatelem Avrahamem Davidem a v roce 1993 vydán v hebrejštině a anglickém překladu.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku