Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Kapitoly z dějin evropského města

Kapitoly z dějin evropského města
Marie Homerová
Rok vydání:2012
Vydavatelství:Akropolis
ISBN:978-80-7304-144-1
Stran:348
Skladem:poslední kusy
Kategorie:Beletrie, matematika, různé
Historie, filozofie
Náboženství a mytologie
Kód:000729


Sleva 7% - z ceny 299,00 Kč s DPH
Nová cena 278,00 Kč s 10% DPH


kusů

např. kdy se začala používat zrcadla, židle, peřiny či příbory, kdy se začalo s čištěním ulic a odvozem odpadu, s plánovanou výstavbou zahrad a parků, loveckých obor, kdy se začaly využívat varhany, výtahy nebo toaletní papír, proč se na cestách a silnicích jezdilo vlevo, kdy se objevují první dvojitá okna se sklem, zmrzlina, zoologické zahrady či odkdy se datuje vznik městských relaxačních a odpočinkových zón.
Čtenář zde nalezne spoustu zajímavostí,
ale i urbanismus a denní život ve městě, např. počátky klášterů, náboženských poutí, výstavby katedrál, fortifikačních systémů, hotelů, kaváren, módy, obchodů, cirkusů, muzeí, galerií, divadel, univerzit, zrod dálnic, letišť, mrakodrapů, továren, železnic, metra, automobilismu, činžovního bydlení, turistiky, lázeňství, sběratelství, tržnic i obchodních domů, městských bulvárů aj.
Autorka postihuje typické atributy u jednotlivých typů měst (římská, rezidenční, posádková, hvězdicová, přístavní, zahradní, metropole atd.),
Ojedinělá publikace, zachycující vývojové etapy ve formování města od jeho počátků do současnosti, od antického města přes středověké, renesanční, barokní až po dnešní dny.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku