Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Léčíme si kyčel sami - rychlá a účinná léčba a prevence návratu bolestí

Léčíme si kyčel sami - rychlá a účinná léčba a prevence návratu bolestí


Většina lidí si může odstranit i dlouhotrvající bolesti sama,pokud pečlivě dodržuje cvičební program.

Tato příručka pro pacienty seznamuje čtenáře s aktivním autoterapeutickým návodem, jak se rychle a účinně léčit a jakým způsobem předcházet návratu bolesti kyčle a jiných přidružených bolestí. Většina lidí si může odstranit i dlouhotrvající bolesti sama, pokud pečlivě dodržuje cvičební probram popsaný v této publikaci.

Mnoho lidí se vyhnulo operaci a navrátilo se k aktivnímu životnímu stylu díky dodržování léčebných metod pana Robina McKenzie, které vám umožní získat kontrolu nad vaší bolestí místo toho, aby bolest ovládala vás.

Chování bolesti

Bolest v mnoha případech vychází z vnitřních a zevních struktur kyčle a je produkována pohybem kyčle nebo celou nohou - obzvláště např. při chůzi, nebo rotaci nebo pohybem kyčle do boku při uléhání a zvedání z postele nebo při otírání se po koupeli. Bolest zdánlivě lokalizovaná v kyčli, může mít zdroj v bederní páteři, často odezní změnou postavení či pozice v dolní části zad anebo pohybem s páteří. Abychom si ujasnili, zda pohyby s páteří ovlivní bolest kyčle, doporučujeme provést následující testování včetně pečlivého záznamu o vaší lokalitě a intenzitě bolesti:

Posaďte se na stoličku nebo na okraj kuchyňské či jídelní židle a kompletně povolte držení těla (Foto 5). V tomto uvolněném ochablém držení setrvejte do 30 sekund a sledujte intenzitu a lokalitu bolesti kyčle. Následně se pomalu narovnejte do vzpřímené pozice a zvětšete prohloubení zakřivení dolní části zad (zvané lordóza) až do nejvíce možného extrémního vzpřímení vsedě.

Pokud při těchto typech držení těla tzv. postuře se s bolestí kyčle nic nezměnilo, pak se jeví zdroj z kyčelního kloubu pravděpodobným.

Nicméně pokud tyto pozice v dolní části zad ovlivní intenzitu nebo lokalitu bolesti kyčle, ať už směrem k bederní páteři nebo od ní, pak se za bolest v kyčli spíše jeví zodpovědné struktury z bederní páteře...

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku