Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


...viděl jsem tě růst - o prastarém a novém životě se dřevem, lesem a Měsícem

...viděl jsem tě růst - o prastarém a novém životě se dřevem, lesem a Měsícem
Novinka

Erwin Thoma
Rok vydání:2017
Vydavatelství:Paprsky
ISBN:978-80-904552-5-2
Stran:176
Skladem:ano
Kategorie:Pyramidy,kameny, PŘÍRODA , energie
Kód:007246
Podobné knihy:Místa síly
Mýtus kamenů moc, magie a tajemství kamenů
Drahé kameny a šperky kompletní průvodce užitím šperkových kamenů od výbrusů a barev až po tvary a zasazení
Kameny z celého světa
Síla pyramid


Sleva 7% - z ceny 249,00 Kč s DPH
Nová cena 232,00 Kč s 10% DPH


kusů


Tato úžasná kniha je určena všem milovníkům dřeva – zákazníkům, stavitelům, řemeslníkům a těm, kteří tento materiál milují a chtějí se dozvědět víc o zákonitostech jeho zpracování.

Kácení dřeva podle měsíce, přirozené sušení kmenů přímo v lese, stavění bez jakékoliv chemie.

Dýchající domy či podlahy z takového dřeva jsou pohlazením pro duši, výraznou podporou zdraví, mají ideální tepelné vlastnosti a odrušují všudypřítomné technické záření všeho druhu.

les jako dodavatel energie a filtr škodlivin; dřevo, které i pod širým nebem vydrží "věčně", a to bez chemických impregnačních prostředků; mystérium stromů.
Stradivariho houslové stromy;
srostlá prkna;
smrky, které nechce lýkožrout žrát;
buky, které nepraskají;
Dřevěný komín, který byl 400 let v ohni a přesto neshořel;

Autor čerpá z pradávných poznatků našich předků, které v posledním století téměř vymizely. Kácení dřeva podle měsíčních fází, přirozené sušení kmenů přímo v lese, stavění bez jakékoli chemické impregnace.

Kniha vysvětluje, proč některé roubené domy vydržely 500-700 let až do dnešní doby – bez chemie a bez cizorodých materiálů. Tak je možno stavět i dnes, víme-li jak. Dýchající domy či podlahy z takového dřeva jsou pohlazením pro duši, výraznou podporou zdraví, mají ideální tepelné vlastnosti i odrušují dnes tak všudypřítomné technické záření všeho druhu. Slučuje se v nich uskutečnění vysokých ekologických požadavků s moderními požadavky dnešní doby.

Autor knihy Erwin Thoma pochází z rakouských Alp, je původně lesník a tyto poznatky získal od dědečka své ženy a uvedl je do dnešní praxe. Každý, kdo si přečte tuto knihu, je nadšen těmito možnostmi a naplněn vděčností člověku, který prosadil s takovou láskou k lesům a spoustou odvahy realizaci moudrosti našich předků.

Kniha je rozčleněna na tři části:

V první části – „Měsíční dřevo“ – se dočtete o tajemstvích, kte rá jsou zodpovědná za to, že mnohá dřevěná stavba přetrvá zce la bez úhony a chemických imp regnačních prostředků více než půl tisíciletí, a jakou úlohu přitom hraje Měsíc. Tato část vás po vede od dřevěného komínu, který byl 400 let v ohni, a přesto ni kdy nehořel, přes kmeny, které nechtěl žádný červotoč žrát, a prkna, která nesesýchají, až k e stopám největšího houslaře všech dob.

Druhá část knihy – „Člověk a strom“ – vás zavede do naší m oderní, technické všednosti a pojed ná vá o chemii ve dřevu a o bio logickém stavění & bydlení. Dočtete se, jak bychom mo hli z našich lesů pokrýt potřebu energie a jaké alternativy exis tují ke společnosti, v níž se vše zahazuje. Sezná mí te se s přiroze ný mi energetickými koloběhy a doberete se mystéria stromu. Máte před sebou také knihu pro starostlivé matky a předvídavé otce, kteří chtějí svým dětem ušetřit utrpení mých vlastních dětí, vyvolané lepenými dřevotřískovými deskami:

ve třetí části kn ihy – najdete nástro je, kterých je k tomu tře ba. A ti z vás, kte ří sami rádi experimentují, tu najdou údaje a fakta od správného času sklizně dřeva až po ošetřování jeho povrchu. Tuto část knihy doplňuje dotazník a seznam důležitých bodů pro nákup dřevěných výrobků

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku