Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Kronika egyptských královen - od archaické doby do smrti královny Kleopatry

Kronika egyptských královen - od archaické doby do smrti královny Kleopatry
Joyce Tyldesley
Rok vydání:2008
Vydavatelství:Mladá fronta
Stran:224
Skladem: na dotaz
Kategorie:Historie, filozofie
Náboženství a mytologie
Kód:cd0280


Cena 649,00 Kč s 10% DPHKronika egyptských královen je jak populárně naučným dílem, tak i příručkou, která poslouží cestovatelům, návštěvníkům muzeí, studentům, a komukoli, kdo se zajímá o dějiny a život starých Egypťanů.
O těchto ženách se obvykle mnoho neví, i jejich jména zavál písek. Ale i tyto jindy neznámé ženy se občas vynořily z přítmí soukromé části paláce a měly vliv na obsazování egyptského trůnu. I jejich příběh zde vyprávíme.
Co četné manželky a princezny, žijící v hýčkaném soukromí paláců?
A co další, méně významné královny?
Bohatý materiál doplňují četné ilustrace, přehledy, genealogické tabulky a časové osy. Dále zde najdete i podrobnosti o různých aspektech života ve starém Egyptě. Ženští králové Hatšepsut a Tausret, vládkyně Slunce Teje a Nefertiti, strhující krasavice Nefertari a Kleopatra - ty všechny zanechaly nesmazatelnou stopu v dějinách své země.
Kniha nás nejprve seznámí s jedinečnou úlohou, kterou hrály ve staroegyptském světě ženy, a poté se věnuje v biografických medailonech jednotlivým královnám.
Úchvatný příběh egyptských královen, od prvních vládkyň raně dynastického Egypta po sebevraždu královny Kleopatry v roce 30 př. Kr.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku