Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Na cestě po České republice

Na cestě po České republice
Jan Cézar
Rok vydání:2009
Vydavatelství:Jota
ISBN:978-80-7217-634-2
Stran:248
Skladem: na dotaz
Kategorie:Zeměpis, cestování
Kód:S02156
Podobné knihy:Aloha příběh plný dobrodružství, romantiky, lásky a duchovního růstu
Neexistující muzeum aneb umělecká díla, která zmizela


Cena 298,00 Kč s 10% DPH


Krátce řečeno - zalistujte stránkami téhle knížky a ucítíte vůně, uslyšíte hlasy, spatříte všechno, co stojí za to vidět v naší krásné vlasti, kterou jsme Na cestě po České republice prošli.
Zdejších zvyků, písniček, knedlíků, fontán, slavných rodáků, pomníků i klepů, jezer a jejich utopenců, hradů a jejich dobyvatelů, zdejších krutých vánic i zdejších suchých veder, skal a lánů, povodní, krupobití, křížů a na nich přibitých Ježíšů, zvonic, kalichů i korbelů, hříšníků, čertů, orlojů, svatých, učenců i obecních bláznů, stavitelů, sochařů, malířů, příštipkářů, uzenářů, pivařů, vinařů, horňáků a dolňáků, volů Přemyslových i volů obecných, renesančních arkýřů a arkád, barokních vimperků, horských chalup, roubenek, špýcharů, větrných mlýnů, vodních hamrů, vodníků, nejhezčích holek ze vsi, bubáků a jiných strašidel, pohádek, pověstí a legend.
Snad přespříliš domýšlivě si namlouvají, že mají dar se jimi dívat a vidět víc než ti, jež tu šli před nimi, a pro vás, čtenáře, kteří - až si tuhle skvělou knížku koupíte - kdesi ve svých domovech, zachumláni v teple svých peřin, ve vyležených ďůlcích gaučů nebo na lenošce s dýmkou a sklenkou vyslechnete příběhy "zdejších".
Jen se podívat zblízka. Jen se vydat na cestu. Pojďte na ni s námi. Nejsme než poutníci, kteří se holedbají, že mají doširoka otevřené oči.
A každé to "zdejší" je kousek české a moravské země, který má kouzlo jedinečnosti.
To proto, že tam, kde jsou běžné, vy nejste zdejší.
Že je neznáte?
Pantle, baně, frgál, búda, fryška, gigula, dolírování, tepesování, cipískovství, húkalky, to všechno jsou známé termíny.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku