Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Orchideje České republiky

Orchideje České republiky
David Průša
Rok vydání:2005
Vydavatelství:Computer Press
Stran:195
Skladem: na dotaz
Kategorie:Beletrie, matematika, různé
Životní styl, výživa, kuchařky
Kód:S00778
Podobné knihy:Abeceda péče o psa - bohatství rad a nápadů
Velká encyklopedie koček
Pes na míru jak si vybrat správného psa
Tvarování ovocných dřevin - kordony, palmety, špalíry


Cena 490,00 Kč s 10% DPH

Pro předběžnou rezervaci se musíte nejdříve přihlásit (registrovat).

80-251-0726-4
Obsah:
Přispěje-li tato kniha k zvýšení zájmu o naše orchideje, pomůže-li jakýmkoli způsobem k rozvoji jejich poznání nebo přiměje-li k hlubšímu zamyšlení nad problematikou jejich ohrožení, bude její poslání naplněno.
U každého druhu nebo poddruhu je zachycen habitus rostliny, květenství, detail květu, biotop a v mnoha případech i plody rostliny.
Ojedinělost knihy spočívá mimo jiné v neobvyklém rozsahu obrazové části.
Snažili jsme se do knihy zahrnout i druhy, jež byly na našem území nalezeny teprve v nedávné době, ale i ty, které už bohužel v naší přírodě zřejmě nikdy neuvidíme.
Po všeobecném úvodu do základních zákonitostí a principů morfologie, fyziologie a ekologie následuje výpravná galerie, v níž vás seznámíme se všemi druhy a poddruhy, které se v současnosti vyskytují na území České republiky.
Hlavním cílem bylo sestavit publikaci, která bude odrážet současný stav vědomostí a zároveň bude mít co nabídnout jak profesionálům nebo zkušeným amatérům, tak i začátečníkům, kteří se o orchideje začali zajímat teprve nedávno.
Proto alespoň na stránkách této knihy zavedeme čtenáře do fascinujícího světa orchidejí, který udivuje rozmanitostí forem, nápaditostí životních strategií, pestrostí barev a tvarů, ale jenž je zároveň nesmírně křehký a zranitelný.
A tak zatímco v dřívějších dobách nás tato krása skutečně obklopovala, je nyní mnohdy nutné za orchidejemi podnikat daleké cesty a ani tehdy nemáme jistotu, že se s nimi vždy setkáme.
Tolik a ještě daleko více přívlastků si orchideje vysloužily od lidí, kteří měli nebo mají smysl a cit pro vnímání krásy, která nás obklopuje. Je velká škoda, že pravou hodnotu něčeho cenného si uvědomíme až v okamžiku, kdy o to začneme přicházet. S orchidejemi je to bohužel ještě horší, neboť v současnosti často mizí rychleji, než jsme schopni se s nimi seznámit.
Drahokamy mezi květinami, královny rostlinné říše, perly naší květeny...
V knize naleznete také nové a dosud nepublikované druhy a exempláře.
Objevte kouzelný svět našich orchidejí ve výpravné celobarevné publikaci!

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku